22 ŞUBAT 2020 Cumartesi 13:08
Gündem
Giriş Tarihi : 01-10-2019 13:10   Güncelleme : 01-10-2019 13:19

CHP'li Gökçen'den Marmara Üniversitesi Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Marmara Üniversitesinde devam eden inşaatla ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

CHP'li Gökçen'den Marmara Üniversitesi Açıklaması

Omedyam - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Marmara Üniversitesinde devam eden inşaatla ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Gökçen'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde;

"Binaların bir ruhunun olduğuna, kültürün ve geleneklerin kuşaktan kuşağa taşınmasına vesile olduğuna inanıyorum. Bu yüzden lise binamıza özel sevgim vardır. Taşındığını veya o binayı kaybettiğimizi düşünemiyorum bile. Bugün Marmara Hukuk’un inşaatı bitmeyen binasındaydık. #mühf

Hem binanın bitmemesine rağmen derslerin başlatılmasından, hem işlerin yürümemesinden, hem de bu kültürün kaybolacağı endişesinden dolayı ben de dahil çoğu kişide bir moral bozukluğu vardı. Koskoca Marmara Hukuk’u bu halde görmek üzücü.

Ama bir okulu okul yapan, üniversiteyi üniversite yapan şey binasından, hatta hocalarından çok öğrencileri bence. Özellikle yeni öğrencilerin daha eskilerden dinleyeceği çok hikaye var.

Tek bir tavsiyem olabilir: öğrencilerimiz, bence birbirinize tutunun ve o kültürü devam ettirin, kaybedilen değerleri geri getirmeye çalışın. Üniversiteyi tekrar üniversite yapabilecek olan şu anda sadece sizsiniz. Haydarpaşa’ya sahip çıkmayanlara ders olsun."

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA