Siyaset
Giriş Tarihi : 22-06-2021 16:56   Güncelleme : 22-06-2021 16:58
Abone ol

CHP'li Gökçen'den Müzik Yasağına Tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün açıkladığı müzik yasağına tepki gösterdi.

CHP'li Gökçen'den Müzik Yasağına Tepki!

Gökçen’in açıklaması şu şekilde: 

Yaşamımızın her alanına müdahaleden ve bu müdahalenin kovidle hiçbir ilgisinin olmadığını söylemekten çekinmeyen bir iktidar varsa çözüm daha fazla örgütlenmekten, mücadeleyi büyütmekten ve demokrasiden yana duranların her zamankinden çok yan yana gelmesinden başka yerde değil.

 Öfkelendiğimizi dile getirmek kadar ertesi günü başka bir mücadelenin başlangıcı olarak görmek, her bir detaya sirayet eden hukuksuzluk ve hadsizliği yenebilmek için hayatın her alanında insan haklarından yana aktif bir şekilde durmak önemli.


Şu bir gerçek, siz olmazsanız olmuyor. Örgütsüz grup ve meslekler aşıda bile en sona kalırken topluca çıkarılan bir sesin “siyaset” olabilmesi ancak kalıcı ve sürekli bir politik örgütlenme ile mümkün.

Özellikle genç arkadaşlarım, lütfen size yakın gelen bir siyasi partinin o kapısından girin. İster “beğeniyorum ve destekleyeceğim” deyin, ister “beğenmiyorum ve değiştireceğim” deyin ama yapın bunu. İyi insanlar siyasette var olmalı.

Size/bize ihtiyacımız var.