Siyaset
Giriş Tarihi : 29-07-2020 08:51   Güncelleme : 29-07-2020 08:51
Abone ol

CHP'li Gökçen'den Sansür Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Gökçe Gökçen, gündemdeki sosyal medya düzenlemesiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

CHP'li Gökçen'den Sansür Tepkisi

CHP Parti Meclisi Üyesi Gökçe Gökçen, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bugünlerde meşgul eden yasa teklifi, Türkiye’de özgürlük isteyen, sosyal medya kullanan her kesime karşı bir hakarettir. Yeşil toplarıyla kadınlara ve muhaliflere hakaret, küfür ve tehdit operasyonu düzenleyenler, ‘kişilik haklarını koruyacağız’ diyerek Cumhuriyet tarihinin en büyük sansürüne hazırlık yapıyor.”dedi.

Gökçen, “48 saatte jet sansür, sosyal ağ sağlayıcısına ülkeyi terk etme kararı almak için verilen 3 aylık süre, 10 milyon liralık para cezaları korkakların internet sansürüne sığınmaya çalıştığını net bir şekilde gösteriyor. Gençlerin Twitter geçmişlerini didik didik edip linç kampanyaları yürütenler, bu kampanyaları halkın parasıyla organize edenler işsiz ve güvencesiz gençlerin sırtındaki parazitler. Bu parazitler gençlerin seslerini duyurduğu, özgür yaşam tarzlarını ifade ettiği, sosyalleştiği, haber takip ettiği mecralara göz dikenlerden başkası değil.” dedi.

Gökçen, “Korkak yasakçılar hangi girişimde bulunurlarsa bulunsunlar, bu ülkenin onurlu gençleri yasakların karşısında özgürlüğü, tek adam rejimine karşı demokrasiyi, kutuplaştırmaya karşı barışı savunmaya devam edecek. Gençler koltukları sallamaya devam edecek, ilk seçimde bu yasakçılara el sallayarak en güzel uğurlamayı yapacağız.” ifadelerini kullandı.