Siyaset
Giriş Tarihi : 22-03-2022 10:03   Güncelleme : 22-03-2022 10:09

CHP'li Gökçen:'Seçimlerde Oy Kullanacak Genç Arkadaşım, Bu güç sende, Türkiye’yi değiştirmek senin elinde'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen CHP Gençlik Kolları’nın düzenlediği Güç Sende Senin Elinde Gençlik Çalışması lansmanına katıldı.

CHP'li Gökçen:'Seçimlerde Oy Kullanacak Genç Arkadaşım, Bu güç sende, Türkiye’yi değiştirmek senin elinde'

Genel Başkan Yardımcısı Gökçen'in, İstanbul Alan Kadıköy’de düzenlenen lansmanda yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

 “Türkiye’nin büyük değişimini başlatacak olan genç arkadaşlarım, kardeşlerim. İşsizlik kaygısını artık ortaokulda, lisede yaşayan öğrenciler. Yemeğinden kitabına, defterinden sınavına, okulundan sanayisine her yerde ama her yerde hayat pahalılığı altında ezildiğini hisseden gençler. İleride ben ne olmak istiyorum, ben ne yapmak istiyorum yerine kimi tanırsam iş bulurum diye sormak zorunda bırakılanlar. Eğitim alacağım ama sonrasında atanır mıyım kaygısını daha bu yaştan tecrübe edenler. Bir tweet atarken tekrar tekrar düşünmek zorunda kalanlar. Bir cep telefonu, dışarıda arkadaşlarıyla içeceği kahvesi, en ufak sosyalleşmesi dahi ayıplananlar. Hastaneye giderken kaç para tutacak bu diye düşünüp vazgeçenler. Daha bu yaşında kayıt dışı olmayı, sigortasız olmayı, geleceksiz ve güvencesiz olmayı, hayata borçlu başlamayı yaşayanlar. Ben daha kaç yıl ailemin eline bakacağım diye soranlar. Bir gün acaba benim de o siyah beyaz fotoğrafım paylaşılacak mı diye endişe duyan genç kadınlar. Sevdiğim ülkemi ben de terk etmek zorunda kalacak mıyım diye kaygılananlar. Sizin hayatınız ile ilgili karar alanların göremediği, görmek ve duymak istemediği milyonlar. Bu sorularla artık kendi gençliğini yaşamak yerine memleket kaygısı duyan genç arkadaşım. Bugün hep birlikte yola çıkıyoruz, en başta rahat bir nefes alabilmek için, sorunlarımızı özgürce konuşup tartışmaya başlayabilmek için, geceleri bizi uyutmayan karalığı yırtmak için.

 

 Ben bu yaşımda neden bunları yaşıyorum diye sorduranları göndermek için, çözümü başkasından beklemek değil çözümün bizzat mimarı olmak için, kendi geleceğinin anahtarını eline almak için, insanca bir yaşam için elinde bugün çok büyük bir fırsat var. Gelecek seçimlerde ilk kez oy kullanacak genç arkadaşım; biliyorum ki ilk oyunu hayatın boyunca unutmayacaksın. O pusulayı alırken, mührü basarken, sandığa oyunu ve geleceğine imzanı atarken şu anda tahmin bile edemeyeceğin bir heyecan duyuyor olacaksın. Ama olacak olanlar bununla sınırlı değil. Vereceğin yalnızca bir oy değil, sen yalnızca Z kuşağı değilsin, sen yalnızca bir oy, yalnızca bir seçmen değilsin.

 

Belki seni birileri sürekli tecrübesizlikle itham ediyor ama sen Türkiye’nin en karanlık dönemlerinden birinde çocukluğunu ve gençliğinin ilk zamanını bu iktidarla geçirmiş olmanın tecrübesini taşıyorsun. Bu deneyiminle, dünya görüşünle, kaygılarınla, hayallerinle, politik taleplerinle hepimizin geleceğini inşa edenlerden olacaksın. Bil ve inan. En zor zamanlarında bunu hatırla. Bu güç sende, Türkiye’yi değiştirmek senin elinde.”

AdminAdmin