Siyaset
Giriş Tarihi : 03-05-2021 11:43   Güncelleme : 03-05-2021 11:53
Abone ol

CHP'li Gökçen'ten 'bir gencin gazetecilik hayali' değerlendirmesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, "Çocukluğundan beri gazeteci olmanın hayalini kuran bir genç, bugün gazeteciliği bırakmanın hayalini kuruyor" dedi

CHP'li Gökçen'ten 'bir gencin gazetecilik hayali' değerlendirmesi

Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçen, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla genç gazetecilerle buluştu.
"Hep Birlikte" projesi kapsamında tüm meslek gruplarından gençlerle buluşacağını ifade eden Gökçen, "Genç gazetecilerle görüştük. Aslında yalnızca basın özgürlüğünün değil, toplumun haber alma hakkının da hayata geçmesini sağlayan; büyük gazetecilerin yanında mesleği öğrenmekle birlikte onlara bilgiyi sahadan veren, emekleri görünmeyen çoğunlukla genç gazeteciler" ifadesini kullandı. 

Gökçen, şöyle konuştu:

"Bir gazeteci arkadaşımız bize şunu anlattı: 'Ben küçüklüğümde 32. Gün izleyerek gazeteci olmanın hayallerini kurdum. Hep gazeteci olmak istedim, bunun için çalıştım. Buna rağmen gazetecilikte yedinci yılım ve son altı aya kadar ailemden maddi destek alarak görevimi yapabildim. Küçükken gazeteci olmanın hayalini kurarken bugün onuncu yılımda bu mesleği bırakmanın hayalini kuruyorum.' Bu sözler yalnızca basın dünyası için değil, biz siyasetçiler için değil, tüm toplum adına kaygı verici. Gazetecilerin özgür olduğu, başta gençler olmak üzere tüm gazetecilerin sendikalarda örgütlenebildiği ve haklarını kazanabildikleri bir Türkiye ümidiyle, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününü kutluyorum."