Siyaset
Giriş Tarihi : 30-04-2017 18:13   Güncelleme : 30-04-2017 18:13
Abone ol

CHP'li Gökdağ'dan 1 Mayıs Mesajı

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ 1 Mayıs Mesajı Yayınladı

CHP'li Gökdağ'dan 1 Mayıs Mesajı

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ 1 Mayıs Mesajı Yayınladı.

CHP'li Gökdağ'ın Açıklaması Şöyle;

'1 Mayıs, emeğiyle, alın teriyle geçimini temin eden, ülkemizin sanayi, tarım ve hizmet sektörleri gibi çarklarının dönmesini sağlayan milyonlarca emekçinin gururla ve bayram havasında kutlamak istedikleri anlamlı bir gündür. Ne yazık ki 21. Yüzyılda bile ülkemizde hala işçi bayramının nerede ve nasıl kutlanacağına iktidarlar karar vermektedirler.

Türkiye, çalışma yaşı ve yaşamı açısından, altına imza attığı uluslararası sözleşmelerin gereklerini yerine getirmediği için, işçiler ve tüm çalışanlar, sağlık, ekonomik, sosyal ve siyasal haklardan mahrum bırakılmaktadırlar. Bu gün birçok işyerinde işçiler ağır ve sağlıksız çalışma koşullarına, bunların yol açtığı iş kazalarına, düşük ücretlere, dayatılan bedelsiz zorunlu mesailere ve iş yerinde kötü muameleye maruz kalmaktadır. Ülkemizde son yıllarda özellikle taşeron işçiliğin yaygınlaştırılması ile birlikte ölümlü iş kazalarında artış gözlenmektedir. İşçilerin kaderinin taşeronların ellerine bırakılmasından ve taşeron işçilikten vazgeçilmeli ve onlara verilen sözler tutulmalıdır.  İşçilerin, çalışanların, emeklerinin karşılığını alabilmeleri, insanca yaşam ve çalışma koşullarına sahip olabilmeleri için gereken zemini hazırlayacak yasalar bir an önce hayata geçirilmelidir.

 

1 Mayıs İşçi Bayramının artık kaygılar ve korkulardan uzak, barış, kardeşlik ve coşku içerisinde kutlanmasını diler, tüm işçi ve çalışan emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlarım. '