Siyaset
Giriş Tarihi : 29-02-2020 15:35
Abone ol

CHP'li Haczeyni:'Bizim hayallerimizde bambaşka bir Türkiye var'

Dilşat Hasret Haczeyni CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkan Adaylığını Açıkladı.

CHP'li Haczeyni:'Bizim hayallerimizde bambaşka bir Türkiye var'

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İlçe kongreleri sona erdikten sonra gözler İl Gençlik Kolları kongrelerine çevrildi. 

CHP Kocaeli'de Dilşat Hasret Haczeyni İl Gençlik Kolları Başkan adaylığını sosyal medya hesabından açıkladı. 

İşte O Açıklama;

"Cumhuriyet Halk Partisinin ilkelerini ve evrensel değerlerini özümsemiş genç bir partili olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Altı Okun felsefesi doğrultusunda, ilim ve bilimin, “önce insan diyen sol ve sosyal demokrat değerlerin ışığında partimize ve toplumumuza hizmet etmek için bir yola çıkmış bulunuyoruz.

Bizim hayallerimizde bambaşka bir Türkiye var; talandan, şiddetten, kötülükten, ayrımcılıktan gözü dönmüşlerin hayal edemeyeceği kadar aydınlık, tahmin bile edemeyeceği kadar huzurlu.

Eşitliğin, özgürlüğün, adaletin temelleri üzerine kurulu, gelecek kaygısının olmadığı, kadın cinayetlerinin yaşanmadığışiddetin kabul görecek bahanelere sığdırılmadığı, işsizliğin, açlığın, yoksulluğun ortadan kalktığı aydınlık bir Türkiye hayal ediyor ve bunun için çalışıyoruz.

Bu hayallerimizi gerçekleştirmek için realist projeler oluşturarak, fikir ve eylem üreten, yaşadığı coğrafyayı tanıyan ve ihtiyaçlarını doğru tespit edebilen güçlü bir gençlik yapısı inşa ediyoruz.

Hedefimiz büyükşehir diyerek yola çıkıyor ve bu hedefi gerçekleştirmek için neler yapılması gerektiğini bilerek emin adımlarla yürüyoruz.

Kocaelimiz 1 milyon 953 bin nüfusu ile turizm, sanayi, hizmet sektörleri ve lojistik alanında ülkemizin gözbebeği olabilecek bir potansiyele sahip. Bize düşen ise bu potansiyeli halkımıza göstermek ve bunun Cumhuriyet Halk Partisi ile mümkün olduğuna inandırmaktır.

Gençlik Kollarımız, partimizin geleceğinin inşasında büyük bir sorumluluğa sahiptir. Partimiz ve ülkemizin geleceği için bu büyük sorumluluğüstlenmek üzere onur bir yola çıkmış bulunuyoruz.

Tüm bu sorumluluk bilinciyle ve genç delegelerimizden aldığımız güçle, 8 Mart’ta gerçekleştireceğimiz İl Gençlik Kolları Kongresi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığına adaylığımızı duyurmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz.

Türk Kadını’na seçme ve seçilme hakkını teslim eden Gazi Mustafa Kemal Atatürkün iki büyük eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kocaeli Gençlik Kolları Başkanlığı’na aday olan ilk kadın olmaktan ayrıca şeref duyuyorum.

Sözlerimize son verirken, İdlib’te yaşanan saldırıyı kınıyor, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Hükümet ilan etmese de bizlerin vatan evlatları olarak yas tuttuğunun da altını çizmek istiyoruz. Aziz Türk Milleti’nin başı sağ solsun.

Saygılarımla."

Dilşat Hasret Haczeyni Kimdir?

1992 Ankara doğumlu. Karamürsel Alp Anadolu Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. 2010 yılında CHP üyesi oldu. 2014 Yerel Seçimleri’nde Sandık Sonuç Sistemi Koordinatörlüğü, 2016-2018 döneminde Kocaeli G.K. İl Başkan Yardımcılığı, 2018-2020 döneminde İzmit İlçe Bilişim Srm. Başkan Yardımcılığı, 2019 Yerel Seçimleri’nde Sandık Kurulu Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

2016 yılından bu yana CHP Parti Okulu bünyesinde Parti Eğitmeni, Parti Okulu Dijtal Medya Ekibi Üyesi ve Parti Okulu Gençlik Kampları Sorumlusu olarak çalışmalarına devam ediyor.