Siyaset
Giriş Tarihi : 13-01-2022 10:28   Güncelleme : 13-01-2022 10:28
Abone ol

CHP'li Halıcı:'Gençler Cemaat Yurtlarında Hayatlarına Son Vermeye Başladı'

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Nur cemaatinin yurdunda kalan ve yaşadığı baskıyı anlattıktan sonra intihar eden Enes Kara ile ilgili açıklamada bulundu.

CHP'li Halıcı:'Gençler Cemaat Yurtlarında Hayatlarına Son Vermeye Başladı'

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, cemaat yurdunda kalırken ve yaşadığı sıkıntıları anlattığı videoyu çektikten sonra yaşamına son veren 20 yaşındaki tıp öğrencisi Enes Kara ile ilgili konuştu. Başkan Halıcı şunları söyledi:


“GENÇLERİMİZİN HAYATINA KIYMADIĞI BİR ÜLKE İNŞA EDECEĞİZ”
“Gençlerimiz cemaat yurtlarında hayatlarına son vermeye başladı. Geçtiğimiz ay Antalya’da yine bir cemaat yurdunda katliam yaşanmışken, henüz onun acısı dinmemişken bu kez de başka bir cemaat yurdunda yitip giden bir canın geride bıraktıklarına tanıklık ediyoruz. Daha önceleri Aladağ’da Karaman’da ve çeşitli yerlerde yaşanan olaylar ortadayken gençlerimizin bu karanlık kuyulara teslim edilmesine gönlümüz el vermiyor. Ancak bunu tersine çevirecek gücümüz var. Biz gençlerimizin yurtdışına gitmek istemediği, hayatına kıymadığı, özgürce yaşayabildikleri bir ülke inşa edeceğiz. Seni koruyamadık Enes Kara ama ülkemizin gençlerine umut olmak için var gücümüzle çalışacağız. Sana söz!”