Siyaset
Giriş Tarihi : 29-08-2016 14:01   Güncelleme : 29-08-2016 14:04
Abone ol

CHP'li Hürriyet'ten 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Hürriyet, mesajında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla andığını belirtti.

CHP'li Hürriyet'ten 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması

 CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'in mesajı şu şekilde:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun komutasındaki şanlı ordumuzun 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz, Türkiye Cumhuriyeti’nin en vazgeçilmez günlerinden biri olmuştur. Tam 94 yıl önce bugün, ülkemiz, içerisinde barındırdığı tüm unsurlarla emperyalist işgalci ordusuna karşı durmuş ve Anadolu’nun bir kez daha vazgeçilmez bir Türk yurdu olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. 
 
Ne var ki, 94 yıl önce işgal altından Türk ordusu ve Türk ulusunun birlik beraberlik duyguları ile kurtulan yurdumuz, bugün yine işgal altına alınmaya çalışılmaktadır. Bunun için de yurdun dört bir yanında gerçekleştirdikleri kanlı planlarla ülkemizdeki değerleri birbirine düşürmeye çalışmaktadırlar. Özellikle son zamanlarda vatan toprağına düşen ve döktüğümüz her gözyaşında yâd ettiğimiz şehitlerimiz hiçbir zaman hatıralarımızdan silinmeyecektir. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyor; ulusumuza eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.