Siyaset
Giriş Tarihi : 04-03-2021 16:11   Güncelleme : 04-03-2021 16:11
Abone ol

CHP’li Kadıgil:“Muktedir bıyıklılar kulübü aklımızla alay etmesin!”

 CHP Milletvekili ve KEFEK CHP Sözcüsü, Sera Kadıgil, TBMM Genel Kurulu’nda kadınları 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü için meydanlara çağırırken “Sakın lebalep AKP kongrelerinde, gerici bıyıklıların türlü eylemlerinde bulaşmayan bu meretin 8 Mart’ta bulaşacağını iddia edip aklımızla alay etmeyin!”  sözleriyle “ muktedir bıyıklılar kulübü” dediği hükümete seslendi.

CHP’li Kadıgil:“Muktedir bıyıklılar kulübü aklımızla alay etmesin!”

Kadıgil, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada 8 Mart’ta bütün kadınları meydanlarda olmaya çağırarak “ Önümüz 8 Mart. Biz varız, buradayız dedikçe inatla yok saydığınız, yere batasıca cinsiyetçi dilinizle her gün aşağılamayı marifet gördüğünüz, hem evde hem işte sömürüp emeğinin karşılığını kat’a vermediğiniz, bu sömürü düzenini gelenek ve kutsal aile adı altında itelemeye kalktığınız kadınların, bu dünyayı döndüren emekçi kadınların günü! Ve biz bir 8 Mart’ta daha tüm bu sömürüye, eşitsizliğe, kadın kırımına karşı bilin ki sokaklardayız! Ankara’da, Kayseri’de, Diyarbakır’da, Antep’te, İzmir’de ve ille de feminist gece yürüyüşünün ait olduğu yerde Taksim’deyiz!” dedi.

 

“Muktedir bıyıklılar kulübü” olarak tanımladığı iktidara da seslenen Kadıgil, “Buradan muktedir bıyıklılar kulübünü çok açık ve net uyarıyoruz! Sakın pandemiyi bahane edip de polisi kadınların üzerine saldırtmayın! Sakın bir kez daha bizi tüm dünyaya rezil etmeyin! Sakın lebalep AKP kongrelerine, gerici bıyıklıların türlü eylemlerinde bulaşmayan bu meretin 8 Mart’ta bulaşacağını iddia edip aklımızla alay etmeyin! Sakın! Çünkü sokaklar bizim! Geceler bizim! Meydanlar bizim! Yaşasın 8 Mart, yaşasın kızkardeşliğimiz!”