Gündem
Giriş Tarihi : 24-11-2016 20:10   Güncelleme : 24-11-2016 20:10
Abone ol

CHP’li kadınlardan Köy Enstitülü öğretmenlere vefa

CHP Ödemiş İlçe Kadın Kolları üyeleri, 24 Kasım Öğretmenler Gününde köy enstitülü öğretmenleri unutmayarak kahvaltıda bir araya getirdi.

CHP’li kadınlardan Köy Enstitülü öğretmenlere vefa

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ödemiş İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilçede yaşayan köy enstitülü emekli öğretmenleri bir araya getirip kahvaltı programı düzenledi. Köy enstitülü emekli öğretmenler ile kahvaltılarını yapan partili kadınlar, öğretmenlerin günlerini kutlayarak onların anılarını dinledi. Öğretmenler adına konuşan emekli öğretmenler Yüksel Balcı, CHP’li kadınlara teşekkür etti. Balcı, “Bu anlamlı günde Cumhuriyet Halk Partili kadınların Köy enstitülü öğretmenlere unutmaması ve böylesine güzel bir program hazırlamalarına tüm arkadaşlarımız adına teşekkür ederim. İlçe başkanın kadın olması, kadın kolları ile koordineli çalışması böylesine güzel bir ortamı oluşturmuştur" dedi.

CHP Ödemiş Kadın Kolları Başkanı Emine Barut da, kısa bir konuşma yaparak, "CHP İlçe Kadın Kolları ve ilçe başkanımızın katkılarıyla bugün Köy enstitülü öğretmenlerimiz ile kahvaltıda buluşmak istedik. Düzenlediğimiz kutlama programımıza katılan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

CHP İlçe Başkanı Nazan Dönmez ise şöyle konuştu:

"Bizler Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütü olarak kadın kollarımız, gençlik kollarımız ile birlikte çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugünde Türk eğitim hayatında bir dönüm noktası olan kısa sürede büyük başarılara imza atan, dünyaya örnek bir model Köy enstitülü siz değerli öğretmenlerimiz ile bir arada olmaktan mutluyum. Sizler yıllar boyu ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine, aydınlık yarınlara ulaşmasına katkılar sundunuz. Sizlerin bize verdiği değerli bilgiler ışığında bizlerde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Aramızdan ayrılan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum" şeklinde konuştu.

 
İHA