Siyaset
Giriş Tarihi : 03-06-2019 22:12
Abone ol

CHP'li Kaya:'TFF DEĞİL AKP KARMASI'

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili ve aynı zamanda CHP Spor Kurulu Başkanı Yıldırım Kaya, sporda yaşanan tek adam baskısına karşı tepkisini sürdürüyor. AKP’nin spor ve sporcular üzerindeki hegemonyası kalkana kadar da bu mücadelesi devam edeceğe benziyor.

CHP'li Kaya:'TFF DEĞİL AKP KARMASI'

1 Haziran 2019 tarihinde yapılan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurulu'na tek aday olarak giren Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu hakkında bir açıklama yapan Kaya, “TFF değil AKP karması” ifadelerini kullandı.

 

Kaya, “AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, adeta Türkiye Futbol Federasyonunu, AKP karmasından kurmuş” dedi.

 

“TFF’nin yeni başkanı Nihat Özdemir ve Yönetin Kurulu Üyelerini biraz yakından tanıyalım.” diyen Kaya, “Yeni TFF Yönetim Kurulu listesinde yok yok… İşadamları, AKP’ye yakın futbolcular, AKP milletvekili adayları, AKP eski belediye başkanları, AKP ilçe başkanları…” ifadelerine yer verdi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’nın açıklaması:

 

TFF DEĞİL AKP KARMASI

1 Haziran 2019 tarihinde yapılan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurulu'na tek aday olarak giren Nihat Özdemir federasyonunun 42. başkanı oldu.

 

TFF’nin yeni başkanı Nihat Özdemir ve Yönetin Kurulu Üyelerini biraz yakından tanıyalım. Yeni TFF Yönetim Kurulu listesinde yok yok… İşadamları, AKP’ye yakın futbolcular, AKP milletvekili adayları, AKP eski belediye başkanları, AKP ilçe başkanları…

 

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, adeta Türkiye Futbol Federasyonunu, AKP karmasından kurmuş!

 

Nihat Özdemir (TFF Başkanı)

TFF’nin yeni Başkanı Nihat Özdemir; Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı. Basında sıkça yer alan Limak Holding ismine yabancı değiliz. İstanbul Havalimanı ve Çanakkale Köprüsü yapım işini üstlenen, aynı zamanda İstanbul 3. Köprü’nün işletim hakkını alan şirket.

 

Nihat Özdemir’in öne çıkan özelliklerinden biri de,  AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “kankası” olması. Yedikleri, içtikleri su bile ayrı gitmiyor, o derece yakın ilişki içindeler.

 

Nihat Özdemir,   1995 yılında Fenerbahçe yönetiminde yer almış. Fenerbahçe İkinci Başkanlığı görevini yürütmüş.

 

FETÖ’nün Fenerbahçe’ye kurduğu şike kumpasından sonra, “Fenerbahçe’nin 2-2,5 milyon cemaat mensubu taraftarı var” diyecek kadar FETÖ’cüleri eliyle koymuş gibi bilen ve tek tek saymış gibi, sayı verebilen bir isim.

 

Diğer yandan da FETÖ aleyhine pankart açan Fenerbahçe taraftar gruplarını da marjinal ilan eden bir kişilik.

 

Servet Yardımcı

AKP İstanbul 23. Dönem milletvekili Hasan Kemal Yardımcı’nın kardeşi.  


Mehmet Baykan

2007 yılında, AKP’den Milletvekili aday adayı olmuş. 2015’te ise İstanbul 3. Bölge 18. sıradan AKP Milletvekili adayı gösterilmiş.


Erdal Bahçıvan

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış.


Erhan Kamışlı

İşadamı, Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı olarak görev yapmış.   

 

Yılmaz Büyükaydın

AKP Trabzon Merkez İlçe Başkanlığı yapmış.  

 

Ali Düşmez

2014 Yerel Seçimlerinde AKP Sarıyer Belediye Başkan aday adayı ve İl Genel Meclis Üyeliği yapmış.  

 

Mustafa Çağlar

DYP Eski Bursa Milletvekili ve Devlet Bakanı Cavit Çağlar’ın oğlu.


İsmail Erdem

2009 ve 2014 yerel seçimlerinde AKP’den aday olup, 2 dönem Sancaktepe Belediye Başkanlığı yapmış. AKP’nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı olmuş.

 

Çocuklara taciz ve tecavüz olaylarının yaşandığı Ensar Vakfı’nın yönetiminde görev almış.  


MUSTAFA HACIKERİMOĞLU

Trabzon Oflu iş adamı.

 

NURİ AKIN

7 Haziran 2015 AKP Diyarbakır Milletvekili aday adayı.

 

EŞREF SELİM SOYDAN

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hülya Koçyiğit’ın eşi.  


HASAN YILDIRIM AKINCIOĞLU

Antmarin Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü.  

 
ONUR ALKIN KALKAVAN

Turkon Holding icra kurulu üyesi.  


HAMİT ALTINTOP

AKP’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla biliniyor. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programlarında sıkça boy gösteren bir isim. Galatasaray’ın eski futbolcusu.

 

AKP SPORU SİYASET ALANINA TAŞIDI

Sporu da sporcuyu da AKP’nin denetimine alan, spor kulüplerini AKP’nin il, ilçe teşkilatı gibi çalıştıran bir anlayışla karşı karşıyayız. Bu anlayış sporumuza bir karınca boyu yol aldırtamaz. Uluslararası alandaki başarısız sonuçlardan da bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Olimpiyatlarda yaşadığımız hüsran ve madalya sayıları durumun vahametini ortaya koyuyor.

 

Delege seçimlerinden, kimlerin aday olacağına kadar, özek bir kurumun seçimlerine müdahale edilerek, tek adayla seçime gidilmiştir. TFF’nin özerkliği elinden alınarak, AKP’ye bağlanmıştır.

 

AKP; adliyeye siyaseti sokup adaleti bitirdi, kışlaya siyaseti sokup güvenliğimizi riske attı, Camiye siyaseti sokup insanlarımızı böldü, okula siyaseti sokup eğitim sistemini perişan etti. Spora da müdahale ederek barış dilini, centilmenliği, liyakati yok etti.

 

TFF seçimlerinde futbolumuzun AKP tarafından düşürüldüğü içler acısı durumu Türkiye kamuoyunun ve sporseverlerin dikkatine sunuyorum.

 

Bizim mücadelemiz, sporumuzu ve sporcularımızı AKP’nin güdümünden kurtararak,  özgürleştirmektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözündeki “zeki”, “çevik” ve “ahlaklı” sporcularla, hak ettiğimiz başarıya imza atma hedefimizdir.