Siyaset
Giriş Tarihi : 30-09-2016 18:49   Güncelleme : 30-09-2016 18:49
Abone ol

CHP'li Köksal: ''Herkes tarafından kandırılan biri Lozan'a nasıl dil uzatabilir?''

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Lozan Antlaşması’nı zafer diye yutturdular" ifadelerini eleştirdi. Köksal, "Lozan’a ve Cumhuriyet değerlerine dil uzatmak, kimsenin haddine değildir" dedi.

CHP'li Köksal: ''Herkes tarafından kandırılan biri Lozan'a nasıl dil uzatabilir?''

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Lozan Antlaşması’nın zafer olmadığını iddia etmesine tepki gösterdi. 

Milletvekili Köksal, "Kardeşim Esad dediği adamla düşman oldu birde baktık Esad oluvermiş Esed. PKK ile masaya oturdu Çözüm sürecini getirdi terörü bitireceğim dedi ülkeyi kan gölüne çevirdi çıktı ’PKK kandırdı’ dedi. Devlet kurumlarına FETÖ’cüleri atadı öyle ki geçenlerde AKP’li Afyonkarahisar Belediye Başkanı bile Bürokrat, Bakan veya milletvekili olabilmek için herkes cemaate koştu diye itirafta bulundu. Devlet kurumlarında liyakatı hiçe sayıp kul hakkı yiyerek atadığı FETÖ’cüler Cumhuriyeti yıkmaya kalktığında kandırıldık rabbimde milletimde affetsin dedi. Şimdi çıkmış Lozana dil uzatıyor. Herkesçe kandırılan ülkeyi iyi yönetemeyen terörle başedemeyen, dış politikada çuvallamış ülkemi işsizlik ve yoksullukta tavan yapmış bir ülke haline getiren birinin Lozan’a, Atam’a, İnönü’ye silah arkadaşlarına ve Cumhuriyet değerlerine dil uzatması haddi de değildir hakkı da" dedi. 

1,5 AYDA ÇÖZERİZ DEDİLER, 12 AY YETMEZ DİYORLAR

Olağanüstü Hal uygulamasının uzatılması yönündeki girişimlerin de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin temsil kabiliyetine yönelik bir isteğin yansıması olduğunu söyleyen Köksal, "OHAL ilan edilirken biz 1,5 ayda FETÖ’cüleri temizler bu işi çözeriz dediler. Şimdi 3 ay daha uzatmak istiyorlar, hatta 12 ay bile yetmeyebilir diyorlar. Bir de FETÖ temizliği yaparken ince eleyip sık dokuyun diye telkin ediyoruz diyorlar. Hakkında hiçbir somut delil olmadan gizli tanık beyanıyla tutuklananlar için mi ince eliyorsunuz ya da 2010 KPSS puanıyla atandığı gerekçesiyle açığa aldığınız ancak 2012 puanıyla atanmış olan memur için mi ince eliyorsunuz? Ne istedilerse verenleri değil Bankasya’dan konut kredisi çekenler için mi ince eliyorsunuz? Yurtları arsaları Bilgi Evleri’ni tahsis edenleri değil de FETÖ’yle ilgisi olup olmadığına bakmadan tutuklanan askeri öğrenciler için mi ince eliyorsunuz?" diye sordu. 

SOSYAL DEVLET OLMAZSA YENİ FETÖ’LER OLUR

FETÖ’nün sosyal devletin yerine getirmesi gereken bir görevi yerine getirmemesinden yararlanarak öğrenci yurtları aracılığıyla yandaş devşirdiğine dikkat çeken Köksal, "Bizim öngördüğümüz sosyal devlet, öğrencisini cemaatlere mahkum bırakmayan, tüm öğrencilerine sahip çıkan ve barınacak yer sağlayan sosyal devlettir. Eğer siz şimdiki gibi her 10 üniversite öğrencisinden 1’inin barınabileceği bir sistemi yürütürseniz, dün FETÖ’nün sahiplendiği yoksul çocuklarımız, yarın yeni FETÖ’ler tarafından sahiplenilir. Sosyal devlet ilkesi, kâğıt üzerinde kalmamalı, her üniversite öğrencisine barınma imkanı tanınmalı ve FETÖ’lerin önü kesilmelidir" ifadelerini kullandı.