Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 14-11-2017 11:31   Güncelleme : 14-11-2017 11:31

CHP'li Merter: Kadınlara ve Çocuklara Sahip Çıkalım!

Çocuklar kavurucu güneşin altında, yağmurda-karda-rüzgarda ve soğuk havada anneleri ile beraber dilen-diriliyorlar. Gelin artık bu durumu seyretmeyelim, kadınlara ve çocuklara sahip çıkalım!

CHP'li Merter: Kadınlara ve Çocuklara Sahip Çıkalım!

CHP İBB Meclis Üyesi Berke Merter Meclis toplantısında yazılı önergesinde dile getirdi, Devlet yetkililerine ve İBB Başkanı Av. Mevlüt Uysal’a çağrıda bulundu: Çocuklar kavurucu güneşin altında, yağmurda-karda-rüzgarda ve soğuk havada anneleri ile beraber dilendiriliyorlar. Gelin artık bu durumu seyretmeyelim, anne kucağında dilendirilen bu çocuklarımızın bu içler acısı durumlarına dur diyelim. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin dilendirilen çocuklarımızın sokağın risklerinden uzak tutmak ve mağdur olmamalarını önlemek amacıyla ne tür çalışmaları var?

 

Bahçelievler Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi M.Berke Merter hazırladığı yazılı soru önergesi ile İstanbul genelinde kucaklarında bebekleri ile dilenen kadınları İBB Meclis gündemine getirdi ve şunları söylediSon yıllarda İstanbul’un caddelerinde, sokaklarında ve yaya üst geçitlerinde özellikle kadın dilencilerin kucaklarında bebekleri ile dilencilik yapanlar çoğaldı, artık bu kişilere dur denilmelidir. Bu bebeklerin sağlıklı ve güvenli ortamda yetiştirilmesi gerekir, bu çocuklarımızın okuyacak bireylerin olmasını sağlayalım, sokağın risklerinden uzak tutalım ve mağdur edilmemeleri için gerekli önlemleri alalım. Oysa bu çocuklarımız kavurucu güneşin altında, yağmurda-karda-rüzgarda ve soğuk havada anneleri ile beraber dilendiriliyorlar. Gelin artık bu durumu seyretmeyelim, anne kucağında dilendirilen bu çocuklarımızın bu içler acısı durumlarına dur diyelim. Tabi bu durumların sorumlusu başta Yerel Yönetimler olmak üzere Aile ve Sosyal Politiklar Bakanlığınını’da göreve davet ediyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, İBB Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi, Kadın ve Aile Sağlığı Hizmetleri Müdürlükleri Göreve!

 

“Özellikle sürücüleri bıktıran ve kaza risklerini artıran anneleri ile beraber dilendirilen çocuklarımızı sokağın risklerinden uzak tutmak ve mağdur olmalarını önlemek amacıyla gayretlerimizi ve çalışmalarımı hızlandırmalıyız. İstanbullulara ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veren İBB Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezleri yetkililerine ve çalışanlarına çok önemli görevler düşüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, İBB Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi, Kadın ve Aile Sağlığı Hizmetleri, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Göç İdaresi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın ele ele vermesini arzu ediyoruz. Bu konu kapsamında sormak gerekirse: İstanbul Büyükşehir Belediyemizin dilendirilen çocuklarımızın sokağın risklerinden uzak tutmak ve mağdur olmamalarını önlemek amacıyla ne tür çalışmaları var?

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 2017 yılı Kasım ayı Meclis toplantılarında İBB Meclisi CHP Üyeleri Mehmet Berke Merter, Hasan Tapan, Şenol Yolbir, Musa Keleş ve Seyit Ali Aydoğmuş’un imzaları ile önerge meclise sunuldu ve oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edildi.

AdminAdmin