Gündem
Giriş Tarihi : 13-01-2017 19:27   Güncelleme : 13-01-2017 19:27
Abone ol

CHP'li Özdemir'den 'Pankart' Çıkışı

CHP İzmir E. İl Başkan Yrd. ve Kurultay Delegesi Banu Özdemir kendisine ait sosyal medya sayfasında Meclis'te 'Köpek Giremez' yazılı pankart kaldıran vekilleri tüm köpeklerden özür dilemeye davet etti.

CHP'li Özdemir'den 'Pankart' Çıkışı

Meclis genel kurulunda AK Parti'li bir milletvekilinin çıkan kavga sırasında bacağının ısırılması iddiasıyla ilgili tartışmalar sürüyor.

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Enç ve İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır'ın üzerinde köpek resmi de bulunan 'Köpek Giremez' yazılı pankartları Meclis'te kaldırmaları CHP'lilerin tepkisi çekti. 

'Köpek giremez' yazılı kağıtlara yönelik Hayvan Hakları İzleme Komitesi duruma tepki göstererek "Köpek, bir hakaret sıfatı değildir" açıklaması yaptı.

Sosyal medyada da tepkiler geldi. CHP İzmir E. İl Başkan Yrd. ve Kurultay Delegesi Banu Özdemir kendisine ait Facebook sayfasında, " Anayasa değişikliği genel kurulunda 'Hayvanlardan hoşlanmam, köpekler girmesin" diyen AKP'li vekilleri tüm köpeklerden ve hayvan dostlarımızdan özür dilemeye davet ediyorum" yazdı.