Gündem
Giriş Tarihi : 02-09-2019 17:29

CHP'li Öztrak Erdoğan'a İsmet İnönü'nün lafıyla seslendi: Hadi canım sen de

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıklamalarda bulundu. Öztrak, "Seçimlere 'tarafsız' kalacağını söyleyerek giren kişinin yemin dersi vermeye çalışanmasına İsmet Paşa'nın sözü ile yanıt verilir. Hadi canım sen de" diye konuştu

CHP'li Öztrak Erdoğan'a İsmet İnönü'nün lafıyla seslendi: Hadi canım sen de

Faik Öztrak'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Diyanet, cuma hutbesinde millet dedi, haysiyet dedi, vatan dedi zillet demeyi unutmadı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını hutbede geçirmedi. 30 Ağustos'ta Atatürk'e uygulanan sansür aslında tek olay değil. 15 Mart'ta da Atatürk'ü tek cümle olsa dahi anmadı. 10 Kasım'da bir rahmet dahi dilenmedi.

Bu milletin ortak değeri üzerinden kin ve nefret siyaseti üretmeye çalışanlar cübbelerini derhal çıkarsınlar. Koltuklarımızda otururuz diyorlarsa, sorumluluk onu oraya atayan Saray'a aittir. Saray bu kendini bilmezleri, bu makamda bir dakika bile tutarsa bu suça ortaktır.

İktidar eliyle hazinesinden, maliyesine, askeriyesine kadar çürürken Diyanet de kendi payını almıştır.

Genel Başkanımız 15 Temmuz sonrası Yenikapı'daki mitinge katıldı. Üç yere siyaset girerse kurumlar çürür. Bundan biraç yıl öncesine kadar Yargıtay'da yapılan Adli Yıl Açılış Töreni artık Saray'da yapılıyor. AK Parti Genel Başkanı'nın önünde ayağa kalkıp, cübbelerinin olmayan düğmesini iliklemeye çalıştılar.

Kanunsuzluğa dekor olmayı nasıl hazmedebiliyorlar? Milletten adalete güvenmesine nasıl beklerler.

Sanayi ve hizmetler sektörü üç çeyrektir; inşaat sektörü 4 çeyrektir daralıyor. Bugün medyada haberlere bakarsanız 'Toparlandık' diyorlar. Yatırım olmadan nasıl büyüyeceğiz? Savrulan büyüme rakamları bunlar.

Doğal gaza yüzde 32 zam yapıldı, elektriğe yüzde 15 arttı. Fiyatı iktidar tarafından belirlenen ürünlere zam yağdı. Bu zamlar şirketlerin üretim maliyetini de etkiliyor. Bugün oradaki planları da olumsuz etkileyecek. Bu isyanın sebebi bu. İktidar milleti adeta haraca bağladı.

Seçimden önce AK Parti Genel Başkanı, "Bay Kemal dinlesin, doğal gaza yüzde 10 indirim yapacağız" dedi. Yüzde 32 zam yapıldı. Bize yemin dersi vermeye kalkıyor.

Seçimlere 'tarafsız' kalacağını söyleyerek giren kişinin yemin dersi vermeye çalışanına İsmet Paşa'nın sözü ile yanıt verilir. Hadi canım sen de.

Tam bir yağma düzenSarayın kibirli adamı milleten koptu, milleti unuttu. Türkiye’de her yıl sahnelenen bir oyun var. Hakem Heyeti iktidar ne karar veriyorsa onu yapıyor. Sonra da buna toplu sözleşme görüşü diyorlar. Buna dört dörtlük tiyatro denir.

357 milyon lira vakıflara harcandığını öğrenmiş olduk. Vakıflar bizim kültürümüzde önemli müesseselerdir. Tüyü bitmedik yetimin parasını harcıyorlarsa bunun hesabı sorulur.

Son iki yılda yapılan bağışları bilmiyoruz. ABD’de çiftlik alınıyor, gökdelen yapılıyor. Güya yurt yapıyorlar, tabii yerseniz. Şunu çok iyi biliyoruz CHP’li belediyelerin kaynakları bu vakıflara peşkeş çekilmeyecek.

Adana’da yapılanlar dünya yolsuzluk literatürüne geçecek cinsten. Kuyu açıldığı iddia ediliyor. Kapak var, kuyu yok. Biz bu ülkenin kaynakları doğru kullanılırsa ülkemizin çok kısa zamanda ayağa kalkacağına inanıyoruz. Bunu tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Saray’ın kibirlisi başkanlarımızı hedef alıyor"

'HER ZAMAN HAZIRIZ'

Öztrak, bir gazetecinin erken seçim beklentilerine parti olarak nasıl baktıklarını sorması üzerine, "Biz baştan itibaren söylüyoruz. Milletten yetki istediler, 'ülkeyi uçuracağız, çok daha hızlı karar alacağız' dediler ve bugün içinde bulunduğumuz bu rejimi kurdular. Ondan sonra da bu işin başına geçtiler. Dolayısıyla söz verdiklerini yerine getirsinler. Biz erken seçim istemeyeceğiz; ama karşı taraf 'ben artık bu işi yürütemiyorum, ben bu işi bırakıyorum, erken seçime gidiyoruz' derse biz her zaman hazırız" yanıtını verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA