Gündem
Giriş Tarihi : 04-01-2022 16:01   Güncelleme : 04-01-2022 16:01
Abone ol

CHP'li Sarı, enflasyon verilerini değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, TÜİK'in enflasyon rakamlarını kağıt üzerinde aşağı çekmesine rağmen yıllık enflasyon oranının son 19 yılın zirvesine ulaştığına dikkat çekti.

CHP'li Sarı, enflasyon verilerini değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK), açıkladığı aralık ayı enflasyon verilerini değerlendirdi.
TÜİK'in açıkladığı rakamların gerçekçi olmadığını dile getiren Başkan Sarı, "TÜİK’in açıkladığı rakamlara göre 2021 yılı enflasyonu yüzde 36,08 olarak gerçekleşti. Akademisyenlerin ve ekonomistlerin oluşturduğu Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) ise, enflasyon oranını yüzde 82,81 hesapladı.  TÜİK’in makyajlayarak açıkladığı veriler; 19 yılın en yüksek enflasyon oranını oluşturdu. Asıl yükselişin yeni yılın ilk saatlerinde yapılan zamlardan sonra hissedeceğiz. AKP iktidar, ekonomiyi 2001'de aldığından daha beter bir noktaya taşıdı. Mutfakta yangın tam gaz sürüyor. Yoksul yurttaş artık iktidarın denemelerinden bıktı. Tek çözüm acil ve derhal seçim"  dedi.