Siyaset
Giriş Tarihi : 29-08-2019 11:13
Abone ol

CHP'li Şevkin: 30 Ağustos, bir ulusun diriliş destanıdır!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayarak, "30 Ağustos, bir ulusun diriliş destanıdır" dedi. Tüm yoksunluk ve çaresizliğe karşın bir ulusun destansı bir mücadeleyle küllerinden yeniden doğduğunu vurgulayan Şevkin, zaferin mimarı Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları, aziz şehitleri ve gazileri minnet ve özlemle andıklarını belirtti.

CHP'li Şevkin: 30 Ağustos, bir ulusun diriliş destanıdır!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayarak, "30 Ağustos, bir ulusun diriliş destanıdır" dedi. 
Tüm yoksunluk ve çaresizliğe karşın bir ulusun destansı bir mücadeleyle küllerinden yeniden doğduğunu vurgulayan Şevkin, zaferin mimarı Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları, aziz şehitleri ve gazileri minnet ve özlemle andıklarını belirtti. 

"BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıldönümünde açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, şunları dile getirdi:
"İşgale ve sömürüye karşı bağımsızlık ve özgürlük aşkıyla, yurdunu, memleketini, onurunu ve geleceğini korumak için canını ve kanını hiçe sayan ulusumuz, tarihte eşi ve benzeri bulunmayan bir kahramanlık destanı yazmış ve adeta küllerinden yeniden doğmuştur. 30 Ağustos, bir ulusun diriliş destanıdır. 30 Ağustos toplumun tamamının milli bayramıdır. 30 Ağustos bir halkın yeniden varoluşudur. Yokluk, yoksulluk ve işgale inat; ulusumuzu topyekün geleceğe taşıyan Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman vatan sevdalılarını sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. Bıraktıkları kutsal miras Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır. Zafer Bayramımız kutlu olsun."