Siyaset
Giriş Tarihi : 08-11-2020 20:35   Güncelleme : 08-11-2020 20:35
Abone ol

CHP'li Seyitoğlu'ndan Hüseyin Keskin'e Sert Tepki

Geçtiğimiz gün Sultanbeyli Belediyesinin Kasım ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

CHP'li Seyitoğlu'ndan Hüseyin Keskin'e Sert Tepki

İlçe Belediye Meclis Başkan vekili Ersin Çetin başkanlığında yapılan meclis toplantısında, gündem dışı söz alan CHP Belediye Meclis üyesi Adem Seyitoğlu, İzmir'de yaşanan depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ilçe meydanında düzenlenen törende yaşanan skandal olaya değinerek, sözlerine başladı.

PROTOKOL HÜSEYİN KESKİN’İN KATILMASINI BEKLEDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ilçe meydanında düzenlenen törenin başlaması için tüm protokol üyeleri tören saatinden önce tören alanında hazır bulunurken Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin törene geç katıldı. Tören alanında Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay ve diğer protokol üyeleri Hüseyin Keskin’in törene katılmasını bekledi. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in gelmesiyle geç de olsa başlamıştı.

“KAYMAKAM MI YOKSA AK PARTİLİ MAHALLE BAŞKANI MI”?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ilçe meydanında düzenlenen törene geç kalan ve protokolü bekleten Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e sert eleştirelerde bulunan Adem Seyitoğlu,” Yıl ‘da bir kez düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenin’e bir Belediye Başkanı neden geç kalır? Neymiş efendim, çok işi var mış. Bu rahatlık niye dir? İlçemiz’de en yetkili devlet görevlisi olan İlçe Kaymakamımızı dahi bekleten bir Belediye Başkanın’dan bahsediyorum. Türkiye Cumhuriyeti yönetim sisteminde; ''ilçenin genel yönetiminden sorumlu olan, yönetimi ilçede aracısız temsil eden, ilçenin en büyük yönetimsel başı, kolluk yeri ve ilçedeki en yetkili devlet görevlisi olan İlçe Kaymakamını nasıl bekletirsiniz, bana göre İlçe Kaymakamının AKP’li mahalle başkanından farkı yok,Kaymakam mı yoksa AK Partili mahalle Başkanı mı?, bu izlenimi de bu ilçe’de veren sizlersiniz “ şeklinde ifade ederek sert tepki gösterdi.

İzmir / Deprem gecesi SAKUT ekibi ile bir araya gelen Başkan Keskin’in, afet bölgesi için ekip göndermeyip sadece toplantının fotoğraflarını paylaşması üzerine’de ‘ dehşete düştüğünü ‘ söyleyen Adem Seyitoğlu şunları kaydetti:,” İzmir’de yaşanan deprem sonrası yanıbaşımız daki komşu ilçeler dahi davet beklemeden yola koyulup, yardım bekleyen o kadar insanın yarasına merhem olmaya gitmişken, siz ise Kurtarma Ekibimiz ile toplantımızı gerçekleştirdik. İhtiyaç duyulduğu an ekibimiz ile göreve hazırız diyorsunuz, davet mi bekliyor sunuz? Sözleriyle eleştirilerde bulundu.