Siyaset
Giriş Tarihi : 05-10-2020 14:29   Güncelleme : 05-10-2020 14:29

CHP'li Taşçıer'den O İsme Sert Tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili ve TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu CHP Sözcüsü Gamze Taşcıer, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Ali Edizer’in sosyal medya üzerinden medeni kanunu ve tek eşliliği hedef alan paylaşımı üzerine bir açıklama yayınladı. Bu sözlerin basitçe geçiştirilmesinin mümkün olmadığını belirten Taşcıer, “Türkiye’de sağlık kimlere emanet edildi görüyoruz. Tarikatların idaresi altındaki bakanlıkta ve hastanelerde bu çağdışı zihniyet yerleşti. Yıllarca dünya çapında doktorlar yetiştiren GATA, bugün tarikatçıların yönettiği, medeniyet düşmanlığının yapıldığı, cinsiyet eşitsizliğinin savunulduğu, kadınlara aralıksız hakaretlerin edildiği bir yer haline gelmiş durumda. Bu rezaletin izahı yok.” dedi.

CHP'li Taşçıer'den O İsme Sert Tepki!

Bu şahsın değil Başhekim Yardımcısı olmak, Devlet’in herhangi bir biriminde bulunmasının dahi skandal olduğunu ifade eden Taşcıer, “Alenen nefret suçu işleyen, Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı’nı işgal etmesine duacı olunması gerektiğini söyleyen, sosyal medyasından CHP Genel Başkanı ve İl Başkanı’na hakaretler eden, CHP’lileri üstü kapalı şekilde ölümle tehdit eden, muhalefet partilerinden milletvekillerine “köpek” benzetmeleri yapan bir şahsın başhekim yardımcısı olması rezaletin çok ötesindedir. Medeni kanunun ve İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasını isteyen, kadınlara ağza alınmayacak hakaretler edip, cariye beklentisi içinde olduğunu yazan ve tepeden tırnağa bir kadın düşmanı olan bu kişinin değil görevde kalması, işlediği nefret suçları nedeniyle yargılanması gerekiyor. Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın ölmesi için adeta beklenti içinde olduğunu ifade edebilen bir kişinin hekim olarak hasta bakıyor olması, tüm vatandaşlarımızın sağlığı için tehdittir. Bu kişinin hekimlik yapmasına dahi müsaade edilmemelidir.” ifadelerini kullandı.

AYNI YOLUN YOLCUSUDUR

Türkiye’de bakanlıkların tarikatlar tarafından bölüşüldüğünü belirten Taşcıer, “FETÖ’yle sözde mücadele ediyorlar, ama yaptıkları tek şey başka tarikatları onların yerine geçirmek oldu. Devleti 21. yüzyılda tarikatların emrine veren bir iktidarın, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilerletmek için yapabileceği en ufak bir şey yoktur. Bunlar da, bu zihniyetteki şahısları buralara atayanlar da aynı yolun yolcusudur. Bu yolun sonu da karanlığın içidir. Bu şahsın şimdi gündem olunca görevden alınması da bu lekeden kimseyi kurtarmaz. Bu aklın buralara getirilmesi skandaldır. Biz bakanlıkta farklı farklı tarikatlar arasında ne çekişmeler olduğunu da çok iyi biliyoruz. Tekrar ve tekrar ifade ediyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.” dedi.

AdminAdmin