Siyaset
Giriş Tarihi : 03-10-2016 16:42   Güncelleme : 03-10-2016 16:42
Abone ol

CHP'li Torun: ''Meydanlara, köprülere isim vermekle hangi acıları dindireceksin?''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinin açılışında söylediği “Şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmadı, kalmayacak” sözlerine sert tepki göstererek “Dünyanın neresinde hangi devlet başkanı ülkesinin insanlarının ölümü üzerinden siyaset yapar, ölen yurttaşlarının envanterini çıkarır, bu nasıl bir anlayıştır.” dedi.

CHP'li Torun: ''Meydanlara, köprülere isim vermekle hangi acıları dindireceksin?''

Torun açıklamasına “15 Temmuz’da ölenler senin siyasi hatalarının sonucu öldüler, birlikte 12 yıl boyunca kol kola yürüdüğün, silahlı kuvvetleri, emniyet teşkilatını teslim ettiğin hainler tarafından şehit edildiler, şimdi çıkıp övünür gibi, bu kadar şehit sayımız var diye siyaset yapıyorsun. Yaşadın mı nereden bileceksin, bütün fakir, fukara insanların çocukları bir bir şehit düşerken, yaşanılan acılar, kaybolan yaşamlar umurunda mı senin? Kürsüye çıkıp söylemesi kolay, meydanlara, köprülere isim vererek hangi vatan evladını geri getireceksin, geride bıraktıkları analarının, babalarının, eşlerinin, evlatlarının acısını isim vermekle mi dindireceksin.” devam etti. Bunca insanımızın şehit olmasının hesabının önce Başta Recep Tayyip Erdoğan ve siyasi iktidarın vermesi gerektiğini belirterek, şehitlerimizin elbette yattıkları toprakta, tuttukları bayrak ta belli. Kurtuluş Savaşının eşşiz kahramanlarının kanlarıyla sulanmış Türkiye Cumhuriyetinin topraklarında yatıyorlar, huzur içinde uyusunlar. Bunu biz çok iyi biliyoruz. Peki sizler biliyor musunuz?


“SİZ ÖNCE İKTİDARINIZ BOYUNCA KAYBETTİMİZ ADALARIMIZIN HESABINI VERİN”

İlkelerini her şeyin üstünde tutan vatansever bir tutumla, Misak-ı Milli sınırlarını ve tam bağımsızlığını kabul ettirmiş, emperyalist ülkelere diz çöktürmüş, kuvayi milliye ruhunun başa çıkılmaz iradesiyle kazanılan Lozan Zaferini, “1920’de bize Sevr’i gösterdiler. 1923’te Lozan’a razı ettiler. Birileri bize Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı” diye açıklama yapanlar biliyor mu? Üç ay önce Lozan bu ülkenin tapusudur diye açıklama yapıp, üç ay sonra “Lozan’ın zafer diye yutturulmaya çalıştığını söyleyen zihniyet mi bilecek? Uluslararası hukuk alanında elde edilmiş en büyük zaferimize “yutturmaca” diyenler, önce iktidarları boyunca, bağırsak sesimizi duyuracağımız kaybettiğimiz adaların hesabını versinler. Tarih bilmeyen, tarihi bilince sahip olmayanlar şehit olmanın, şehitlik mertebesinin anlamını, okuyup ta anlayamadığı şiirle açıklamaya çalışmaktadırlar.” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Türkiye Cumhuriyeti’nin başına gelen en büyük talihsizliğin Recep Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarı olduğunu, devletin başının da, iktidarın da hiçbir şeyden ders çıkarmadığını, hala şehitler üzerinden siyaset yapıldığını, bu milletin artık bir tane bir şehit haberi duymaya tahammülü kalmadığını, bunun vebalinin de bedelinin de çok ağır olacağını söyledi.