Gündem
Giriş Tarihi : 01-12-2021 15:10   Güncelleme : 01-12-2021 15:10
Abone ol

CHP'li Yalım'dan Asgari Ücrette Basın Sansürüne Tepki

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısına sadece İHA, AA, DHA ve TRT’nin alınmasına tepki gösterdi.

CHP'li Yalım'dan Asgari Ücrette Basın Sansürüne Tepki

Asgari Ücret Tespit Komisyonu yarın ilk toplantısını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda gerçekleştirecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yarın Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplanacağı salona sadece İHA, AA, DHA ve TRT’nin alınacağını duyurdu.
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da yalnızca hükümete yakın ajansların ve TRT’nin toplantıya girecek olmasına, diğer basın mensuplarına toplantının kapalı olmasına şu sözlerle tepki gösterdi:


“NE TÜR PAZARLIKLAR DÖNDÜĞÜNÜ MİLLET BİLİYOR”
“Milyonlarca insanın boğazını ilgilendiren bir konuda 3+1 yandaş kontenjanıyla toplantı yapmak tam da adaletsiz ve kalkınmasız bir partiye yakışırdı. Ekonomiyi mahveden, enflasyonu fırlatan, TÜİK’le milleti kandırmaya çalışan, Türk Lirası’nı pul haline getiren AKP iktidarının neden çekindiği neden korktuğunu biz çok iyi biliyoruz ama Erdoğan ve şürekaları bilsinler ki artık millet de neyin ne olduğunu, bu toplantılarda ne tür pazarlıklar döndüğünü çok ama çok iyi biliyor.”


 “MİLLETTEN GİZLİ SAKLI İŞ YAPARAK SORUNLARI ÇÖZEMEZSİNİZ”
İşçileri memnun etmeyen yeni zamların ardından Türk İş Başkanı Ergün Atalay'ın, mikrofonu açık kalınca söylediği sözleri hatırlatan CHP’li Yalım, “Mesela Bundan önceki toplantılarda açık unutulan mikrofonu, “Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle” diyenleri de sırıtan bakanları da çok iyi biliyor. O kirli pazarlık, bu üç yandaş ajans ve AKP’nin kanalında değil bağımsız ve özgür gazetecilerle ortaya çıkarılmıştı. Yani şunu söylüyorum, milletten gizli saklı iş yaparak hiçbir sorunu çözemezsiniz. Yanlışlar, bir dizi başka yanlışlarla yönetilemez ancak sizin adınıza üzülüyorum. Çünkü siz bunu anlayana kadar zaten bu millet sizi sandığa gömecek.”