Siyaset
Giriş Tarihi : 12-11-2019 10:53
Abone ol

CHP'li Yüceer'den Tekirdağ'ın kurtuluşu mesajı

Yüceer: “Egemenliğimizin üstüne hiçbir gölge düşemeyecek”

CHP'li  Yüceer'den Tekirdağ'ın kurtuluşu mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ’ın kurtuluş yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, Cumhuriyete, bağımsızlığa ve millet egemenliğine sahip çıkmaya devam edeceklerini vurguladı. 

Tekirdağ’ın kurtuluşunun 97. yılını büyük bir coşku ve kıvançla kutladıklarını belirten Yüceer, “Cumhuriyetimiz, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle kazanılan şanlı bir zaferin eseridir. Tüm yokluklara rağmen bağımsızlık için girişilen onurlu bir mücadelenin bizlere mirasıdır. Bu mirasa sıkı sıkıya sahip çıkmalı, bağımsızlığımıza ve Cumhuriyete kastedenlerin karşısına dikilmeliyiz. Dedelerimizin, ninelerimizin kanı ve canı pahasına kazandığı egemenliğimizin üstüne hiçbir gücün gölgesinin düşmesine izin vermemeliyiz” dedi. 

Yüceer mesajında şunları ifade etti: “Ekonomisi güçlü, kardeşliği sağlam, birlik ve beraberlik içinde bir Türkiye için Kuvayı Milliye ruhuyla çalışmalıyız. Cumhuriyetimizi çağdaş bir demokrasiyle geleceğe taşımak için el ele vermeliyiz. Bu duygu ve düşünceleri paylaştığını bildiğim tüm hemşerilerimi yürekten selamlıyor, Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını kutluyorum. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum. Yaşasın bağımsızlık, yaşasın Cumhuriyet!”