Siyaset
Giriş Tarihi : 12-11-2020 09:35   Güncelleme : 12-11-2020 09:35
Abone ol

CHP’nin başkan adayı disipline verildi

CHP’nin Darıca Belediye Başkan Adayı olan Yakup Törk, CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş’la arasında başlayan rüşvet polemiği nedeniyle disipline verildi

CHP’nin başkan adayı disipline verildi

Merve Dişli/Kocaeli Barış Gazetesi - CHP Darıca eski İlçe Başkanı ve aynı zamanda CHP’nin Darıca Belediye Başkan Adaylığı’nı yapan Yakup Törk ile mevcut ilçe başkanı Gökhan Aktaş’ın arasının iyi olmadığı biliniyordu. Yakup Törk fobisi olduğu bilinen, Törk’ün fotoğraflarını beğenenleri bile fişleyen Aktaş, ile Törk bu kez de rüşvet suçlamaları nedeniyle karşı karşıya geldi.

AKTAŞ KENDİ ŞAHSINA PARA İSTEDİ İDDİASI

Törk’ün İlçe başkanlığı döneminde Termal Grup’un 380 dönüm araziye yapacağı projesi hayata geçirilmek istenmiş, Darıca ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis’inden geçen proje CHP’lilerin dava etmesiyle yargı iptal kararı verilmişti. İptal kararına rağmen Termal Grup projede küçük değişiklikler yaparak yine Meclis’ten geçirmiş, yine iptal davası açan CHP bu kez davayı kaybetmişti. Termal Grup CHP’yle anlaşmak için Yakup Törk ile görüşünce bu kez Törk hakkında şirketten rüşvet aldığı iddiaları ortaya çıktı. Ancak Törk’ün konuyu CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş ve Meclis Üyesi Selim Özcan’a ilettiği ve aradan çekildiği Aktaş’ın ise kendi şahsı adına şirketten para istediği iddia ediliyor.

TÖRK DİSİPLİNE VERİLDİ

İki başkanı bir türlü uzlaştıramayan CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, yönetimiyle birlikte konu hakkında disiplin süreci başlattı. Sürecin sonunda ise CHP’nin Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği Yakup Törk disipline verildi. Bu olayların ardından Yakup Törk’ün savunmasında Gökhan Aktaş’ı zora sokacak bilgilerle geleceği konuşuluyor.