Gündem
Giriş Tarihi : 26-12-2016 17:41   Güncelleme : 26-12-2016 17:41
Abone ol

Cinsel saldırıya uğrayan kadın şoka girdi

Adana’da işitme ve konuşma engelli bir kadın, akşam evine giderken bir kişinin cinsel saldırısına uğrayıp gasp edilmeye çalışılınca, şoka girdi.

Cinsel saldırıya uğrayan kadın şoka girdi

Edinilen bilgiye göre olay, dün akşam saat 21.30 sıralarında Seyhan ilçesi, Mithatpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Alparslan Türkeş Bulvarı’nda yaya olarak evine giden işitme ve konuşma engelli Aysun T.’nin (39) yanına yaklaşan bir kişi, cinsel saldırıda bulunup daha sonra da çantasını almaya çalıştı. Ancak genç kadın, saldırgana direnince şahıs olay yerinden kaçtı. Aysun T. ise korkudan şoka girdi.

Kadının yardımına koşan çevredeki vatandaşlar olayı polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Şoka giren kadın ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Polis, çevredeki vatandaşlardan alınan eşkal doğrultusunda saldırganın yakalanması için harekete geçti. Bölgede aramalarını sürdüren yunus ekipleri şüphelinin toplu taşıma araçlarına da binip kaçabileceğini düşünerek Alparslan Türkeş Bulvarı’nda çalışma yaptı. Araçlardan birinde eşkale uygun şüpheli yakalanarak polis merkezine götürüldü.

Şoku atlattı saldırganı teşhis etti

Bu arada hastaneye götürülen kadın, yapılan müdahalenin ardından şoku atlattı. Polis akşam valilikte görevli işitme engelli öğretmenini polis merkezine getirdi. Engelli kadın da tedavisinin ardından polis merkezine getirildi. Aysun T., işitme engelli hocasına işaret dili ile olayı anlattı.

Kadın, zanlının kendisini önce taciz edip, cinsel saldırıda bulunduğunu, daha sonra da çantasını almaya çalıştığını ileri sürdü. Aysun T.’nin ifadesi alındıktan sonra bir toplu taşıma aracında yakalanan İsmail Hakkı Y. (28), polis merkezine getirilip kadına gösterildi. Kadın da kendisine saldıran kişinin yakalanan zanlı olduğunu söyledi. Bunun üzerine şahıs hakkında "cinsel saldırı ve gasp girişiminden" işlem yapıldı.
Aysun T. evine gönderilirken, şüpheli ise adliyeye sevk edildi.

 

İHA