Dünya
Giriş Tarihi : 28-06-2021 13:00   Güncelleme : 28-06-2021 13:14
Abone ol

Çıplak güneşlenirken geyikten korktular para cezası yediler

Karantina altındaki Sidney'de, ulusal bir parkta çıplak güneşlenirken geyikten korkup kaçan 2 adam, kurtarıldıktan sonra Covid-19 kurallarını ihlal ettikleri için bin Avustralya doları para cezası aldılar.

Çıplak güneşlenirken geyikten korktular para cezası yediler

Covid-19 nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanan Avustralya'nın Sidney kentinde çıplak güneşlenen 2 kişi, bir geyik tarafından ürkütüldükten ve çalılıklardan kurtarılmak zorunda kaldıktan sonra Covid-19 önlemlerine ilişkin kurallarını ihlal ettikleri için para cezasına çarptırıldı.

Bulaşıcı Delta varyantıyla nedeniyle  2 haftalık karantinaya alınan Sidney'in güneyinde bir plajda güneşlenen erkekler, yardım çağrısında yaptıktan sonra bulundu.

Helikopterin de dahil olduğu aramalarda, Otford'daki Royal National Park'taki Lady Wakehurst Drive yakınlarındaki yürüyüş parkurunda önce çıplak ve sırt çantası taşıyan 30 yaşındaki bir adam, daha sonra da kısmen giyinik olan 49 yaşında bir adam bulundu.  

Adamlar, memurlara yakındaki bir kumsalda olduklarını ve bir geyik tarafından ürkütüldüklerini ve çalılıklara koştuklarını söylediler.

Bulunan kişiler, Sidney'dekilerin bölge dışına seyahat etmelerini yasaklayan bir halk sağlığı emrini ihlal ettikleri için 1000 Avustralya Doları para cezasına çarptırıldılar.

Polis Komiseri Mick Fuller, olay hakkında konuşurken, "Aptallara karşı yasa çıkarmak zor. Uygun bir sebep olmadan evden ayrılarak insanları açıkça riske atıyorlar ve bence bunun üzerine, milli parkta kaybolup  önemli kaynakları sağlık operasyonundan uzaklaştırdıkları için utanmaları gerektiğini düşünüyorum'' dedi.

Ajans Bizim