Siyaset
Giriş Tarihi : 21-10-2016 00:07   Güncelleme : 21-10-2016 01:15
Abone ol

CNN Türk'te Eren Erdem sansürü: ''Teknik imkanımız yok, canlı yayına bağlayamayız''

CNN Türk ekranlarında yayınlanan 'Ne Oluyor?' isimli programa hakkındaki ithamlara cevap vermek için bağlanmak isteyen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in cevap verme hakkı bir hayli ilginç gerekçeyle engellendi.

CNN Türk'te Eren Erdem sansürü: ''Teknik imkanımız yok, canlı yayına bağlayamayız''

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Şirin Payzın'la 'Ne Oluyor?' isimli programa hakkındaki iddialara yanıt vermek için bağlanmak istedi ancak kanal tarafından ilginç bir bahaneyle engellendi. Şirin Payzın'la 'Ne Oluyor?' isimli programda gazeteci Rahim Er'in hakkındaki iddialarına cevap verme hakkını kullanmak isteyen Erdem, kanal yönetimi tarfından 'Teknik imkanlarımız yetersiz' denilerek geri çevrildi. CHP'li Erdem bu olayın üzerine sosyal medyadan yaptığı açıklamayla hakkındaki iddialara yanıt verdi. İşte Eren Erdem'in konuyla ilgili açıklaması:

''Rahim Er, CNN Türk ekranlarında 'CHP'li bir vekil Türkiye ile İran savaşırsa İran'dan yana olurum ifadesinde bulundu' dedi. 2015/126-342 numaralı soruşturmada, havuz medyasında kullanılan 'Eren Erdem İran ajanıdır' şeklindeki haberlerde kullanılan tapelerin ve argümanların sahte olduğu kanıtlanmıştır. Bizzat şu an FETÖ soruşturmasının da başında olan İsmail Uçar tarafından teyit edilmiştir. CNN Türk ekranlarında bir 'meczup', 'saray pokemonu', seçim yasasıyla Anayasa maddesini aynı zanneden biri bana iftira atıyor.  Bu şahsın söylediği ifadeler benim ifadelerim değil, CNN Türk tarafından cevap verme hakkım gasp edildi. CNN Türk'ü kınıyorum, yanlış bir yoldadır. Beni hedef gösteren şahsa cevap vermemi engelliyor. Gazetecilik etiğine aykırıdır.  Teknik imkanlarımız yetersiz diyorlar, CNN Türk'ten bahsediyoruz... Geldiğimiz nokta budur. Bir milletvekili kendisine atılan iftiraya cevap veremiyor, buna bile tahammül edemiyorlar. Türk medyasının geldiği noktayı herkesin görmesini temenni ediyorum.''