Siyaset
Giriş Tarihi : 01-09-2021 08:47   Güncelleme : 01-09-2021 08:47
Abone ol

CNN Türk'ün CHP'yi karıştırma planı canlı yayınlarda ortaya çıktı: Neredeyse hepsinde...

CNN Türk'ün, tartışma programlarında CHP ile ilgili attığı başlıklar ve KJ'ler dikkat çekti.

CNN Türk'ün CHP'yi karıştırma planı canlı yayınlarda ortaya çıktı: Neredeyse hepsinde...

Türkiye’de özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçildiğinden bu yana yaşanan ekonomik kriz neredeyse vatandaşın tek gündem maddesi olmaya devam ediyor.

Yaz aylarının gelmesiyle işsizliğin nispeten azaldığı görülse de Yurt İçi Üretici Enflasyonu’nun Temmuz 2020’de yüzde 8’den Temmuz 2021’de yüzde 45’e kadar çıktı. 

Muhalefet de bu nedenle sık sık erken seçim çağrısı yaparak acilen parlamenter demokrasiye geçişin sağlanması gerektiğini vurguluyor. 

Tam da bu esnada CNN Türk’ün yayın politikası gözlerden kaçtı. 

Odatv, kanalın son bir ayda, en çok izlenme alınan zaman dilimi olan “prime time” içerisindeki yayın politikasını inceledi. 

Odatv'nin haberine göre, tartışma programının yayınlandığı zaman diliminde kanalın, ekonomik sorunları konuşmak yerine CHP içerisinde çekişme yaratmayı hedefleyen konu başlıkları, KJ’ler ve konuşmalar kullandığı ortaya çıktı. 

Özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında bir çekişme olduğu iddiasıyla yayın yapan programın, bazı günlerde de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı da bu politikaya dahil ettiği görüldü.

Üstelik Odatv’nin yaptığı incelemede kanalın, reyting almamasına rağmen bu politikayı sürdürmesi “Külliye’den talimat mı var” sorusunu akıllara getirdi. 

Öyle ki sadece son 30 günün neredeyse yarısından fazla aynı konu farklı başlıklarla programda tartışılmış. Daha önceki aylarda da benzer uygulamaya gidilirken, “CHP içerisinde kamplaşma var mı yok mu” diye tartışan konukların da hep aynı iktidara yakın isimler olması dikkat çekiyor. 

İşte farklı günlere ait o programlar:

gercekgundem.com