Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 22-03-2019 11:49   Güncelleme : 22-03-2019 11:49
Abone ol

Çocuklara Doğru Beslenme Anlatıldı

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü; Diyetisyen Aşkım Gizem Yürükcü ile birlikte merkezde faaliyet gösteren 9 Anaokulu ve Gündüz Bakımevindeki 547 çocuğa ulaşarak, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi anlattı. Edirne Belediyesi, şimdi de sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırarak; çocuklarına önemli bir miras bırakmak isteyen aileler için 23 Mart Cumartesi Günü Saat:11.00’de Belediye Kültür Merkezi’nde eğitim semineri düzenleyecek.

Çocuklara Doğru Beslenme Anlatıldı

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü; Diyetisyen Aşkım Gizem Yürükcü ile birlikte merkezde faaliyet gösteren 9 Anaokulu ve Gündüz Bakımevindeki 547 çocuğa ulaşarak, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi anlattı.  Edirne Belediyesi, şimdi de sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırarak; çocuklarına önemli bir miras bırakmak isteyen aileler için 23 Mart Cumartesi Günü Saat:11.00’de Belediye Kültür Merkezi’nde eğitim semineri düzenleyecek.  

                Kadın ve çocuklara yönelik birçok sosyal sorumluluk projesini yerine getiren Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bu kez de sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekti. Çocuklara küçük yaşta sağlıklı beslenme alışkanlığının kazandırılmasını hedefleyen Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ThreeF Diet Kliniği Kurucu Diyetisyeni Aşkım Gizem Yürükcü eşliğinde Edirne Merkez’de faaliyet gösteren ve okul öncesi eğitim veren 9 Anaokulu ve Gündüz Bakımevi’ne ulaştı.  

                Bu okullarda eğitim gören 547 okul öncesi çocuğa doğru beslenmenin önemi anlatıldı. Dengeli beslenmeleri için alınması gereken gıdalar hakkında bilgi veren Diyetisyen Aşkım Gizem Yürükcü, “Çocukların bedensel, duygusal gelişmesini ve sosyal davranışlarını doğrudan etkileyen en önemli faktörlerden biri dengeli ve yeterli beslenmedir. Çocukların dengeli ve yeterli beslenmeyi küçük yaşta öğrenmeleri; onların gelecekte sağlıklı bir yaşam sürmeleri için bırakılacak en önemli mirastır” dedi.

                Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü şimdide aileler için bir eğitim semineri düzenleyecek. 23 Mart Cumartesi Saat: 11.00’de Edirne Belediyesi Kültür Merkezi’nde (Eski Elektrik Fabrikası) Diyetisyen Aşkım Gizem Yürükcü; ailelere dengeli ve yeterli beslenme hakkında detaylı bilgi verecek.