Gündem
Giriş Tarihi : 25-08-2018 13:02   Güncelleme : 25-08-2018 13:19

Cumartesi Anneleri'nin Eyleminde CHP'li Gençler Gözaltına alındı

Cumartesi Anneleri’nin 700. Oturumuna, Valiliğin izin vermemesi üzerine polis müdahale etti. Yaşanan arbede sırasında gözaltılar olurken, aralarında CHP Gençlik Kollarından da bir çok kişi vardı.

Cumartesi Anneleri'nin Eyleminde CHP'li Gençler Gözaltına alındı

Cumartesi Anneleri’nin 700. Oturumuna, Valiliğin izin vermemesi üzerine polis müdahale etti. Yaşanan arbede sırasında çok sayıda kişi gözaltına alındı. CHP Gençlik Kollarından; İl yöneticisi Murat Akbaş, Beşiktaş Gençlik Örgütü Başkanı Doğa Kıroğlu, Sarıyer Gençlik Örgütü Başkanı Mehmet Günel, Beyoğlu Gençlik Örgütü Başkanı Atakan Taşbilek, Kadıköy Gençlik Örgütünden Koray Çağlıyan ve Ali Yiğit Karaca’da gözaltına alınanlar arasında bulunuyor.

Kamuoyunda Cumartesi Anneleri olarak bilinen ve gözaltına alındıktan sonra kayıplara karışan yakınlarının bulunması için Beyoğlu'ndaki Galatasaray Lisesi önünde 1995 yılında beri oturma eylemi düzenleyen sivil toplum oluşumunun bugünkü 700'üncü hafta eylemi Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından yasaklandı. Eylem alanında toplanan kalabalığa polis müdahale etti, bazı eylemciler gözaltına alındı. CHP Gençlik Kollarından; İl yöneticisi Murat Akbaş, Beşiktaş Gençlik Örgütü Başkanı Doğa Kıroğlu, Sarıyer Gençlik Örgütü Başkanı Mehmet Günel, Beyoğlu Gençlik Örgütü Başkanı Atakan Taşbilek, Kadıköy Gençlik Örgütünden Koray Çağlıyan ve Ali Yiğit Karaca’da gözaltına alınanlar arasında bulunuyor.

Cumartesi Anneleri, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaparak yasağı emniyet görevlilerinin kendilerine bildirdiğini söyledi.

 

Emniyet görevlileri kaymakamlığın 700. hafta oturmamızı yasakladığını bildirdi. Biz, her durumda 699 hafta bu meydanda oturduk. Bu hafta da oturacağız.

 

AdminAdmin