Dünya
Giriş Tarihi : 01-04-2016 08:10   Güncelleme : 01-04-2016 08:10
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile görüştü

WASHINGTON - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington'daki ikili temasları kapsamında ABD Başkanı Barack Obama ile Beyaz Saray’da bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile görüştü
WASHINGTON - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington'daki ikili temasları kapsamında ABD Başkanı Barack Obama ile Beyaz Saray’da bir araya geldi. Görüşmede; bölgesel güvenlik, terörle mücadele ve mülteciler ile alakalı olarak Türkiye-ABD arasındaki iş birliği konuları ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesindeki habere ikili görüşme, ABD Başkanı Obama'nın Washington'daki Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılan devlet ve hükûmet başkanları onuruna Beyaz Saray'da verdiği yemek sonrasında gerçekleşti.

Görüşmenin ardından yayınlanan basın açıklamasında, gerçekleştirilen ikili görüşmede bölgesel güvenlik, terörle mücadele ve mülteciler ile alakalı olarak Türkiye-ABD arasındaki iş birliği konusunun ele alındığı belirtildi.

DAEŞ’İ ORTADAN KALDIRMAYA YÖNELİK ÇABALAR

Basın açıklamasında, ABD Başkanı Obama’nın, şahsı ve halkı adına, Diyarbakır’daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenler için taziye, yaralılar için de şifa dileklerini ileterek, Türkiye’nin güvenliği ve terörizme karşı ortak mücadele hususundaki desteklerini teyit ettiği aktarıldı.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama’nın, DAEŞ’i geriletme ve ortadan kaldırmaya yönelik ortak çabaları artırmak için neler yapılabileceği konusunu da ele aldıkları kaydedildi.Cihan [gallery ids="34937,34938,34939,34940,34941"]