Gündem
Giriş Tarihi : 05-06-2016 03:08
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'daki engelli kadınla telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'daki bir hastanede tedavi görmekte olan ve vücudunun belden aşağı kısmı olmayan engelli kadın ile telefonla görüştü..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'daki engelli kadınla telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'daki bir hastanede tedavi görmekte olan ve vücudunun belden aşağı kısmı olmayan engelli kadın ile telefonla görüştü.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte Malatya Devlet Hastanesi’ne gitti. Hasta ziyaretleri yapıldı, incelemelerde bulunuldu. Çalık ve Çakır, ziyaretler esnasında Fatma Çiftdemir adlı vücudunun belden aşağı kısmı olmayan engelli kadın ile karşılaştı ve bir süre sohbet ettiler.

Sohbet esnasında kendisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malatya programlarına katıldığını anlatan Fatma Çiftdemir, Çalık’a Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme talebinde bulundu. Çalık ise bu talebi Cumhurbaşkanlığına bildirdi. Ardından telefonla arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çalık, “Sayın Cumhurbaşkanım Fatma diye bir kızımız var, engelli. Sizin 3 kez programlarınıza gelmişti. Sizin Malatya ziyaretinizin ardından 15 günden beri hastanede yatıyor. Sesinizi duymak istedi. Malatya programınızda tekerlekli sandalye ile gelmişti” şeklinde bilgi verdi.

Telefonla Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Fatma Çiftdemir, teşekkür ederek, “Sayın Cumhurbaşkanım sizi çok seviyoruz, hatırladınız değil mi beni? Sizi çok sevdiğimizi bilin, dualarımızla hep yanınızdayız. Çok sevindim, çok mutlu oldum” dedi. Telefon görüşmesi sonrasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız beni hatırladı” diyerek sevincini dile getiren Fatma Çiftdemir, “Çok mutlu oldum. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.Cihan CİHAN