Gündem
Giriş Tarihi : 24-03-2021 21:52   Güncelleme : 24-03-2021 21:52
Abone ol

Datça Belediyesi Tweet’ini NFT Olarak 6.000 Dolar'a Sattı!

Datça Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü kutlamak için paylaştığı Tweet'ini NFT olarak 6.000 Dolara sattığını açıkladı. Belediye, Tweet'ten elde edilen gelirin ihtiyaç sahibi kız öğrencilere bağışlanacağını belirtti.

Datça Belediyesi Tweet’ini NFT Olarak 6.000 Dolar'a Sattı!

Sanal ortamda herhangi bir şeyi kripto para karşılığında satmanızı sağlayan NFT teknolojisi, son günlerde en çok konuştuğumuz konulardan biri haline geldi. Bugüne kadar Türk sanatçı Tarık Tolunay'ın hayranlık uyandıran eserinin, Nusret'in bir Tweet'inin ve dünyanın ilk dijital evinin dahi NFT halinde alıcı bulduğunu gördük. NFT çılgınlığı son hızıyla devam ederken bu kez bir belediyeden bu yönde bir hareket yapıldı.

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Datça Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü kutlamak için bu yıl paylaştığı Tweet'i açık artırmaya çıkardı. Datça Belediyesi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda önümüzdeki 24 saat boyunca Tweet'i satın almak için en yüksek teklifi verenin Tweet'e sahip olacağını açıkladı. NFT dünyasına adım atan ilk belediye olan Datça Belediyesi, Tweet ile elde edilen gelirin ihtiyaç sahibi kız öğrenciler için kullanılacağını duyurdu.

Datça Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü kutlamak için paylaştığı Tweet'ini NFT olarak 6.000 Dolara sattığını açıkladı.