Dünya
Giriş Tarihi : 28-04-2016 13:20   Güncelleme : 28-04-2016 13:20
Abone ol

Davutoğlu, Katar Emiri ve Başbakanı ile görüştü

DOHA - Katar'a resmi ziyarette bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Thani ile Katar Başbakan ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Nasser Bin Khalifa Al Thani ile bir araya geldi

Davutoğlu, Katar Emiri ve Başbakanı ile görüştü
DOHA - Katar'a resmi ziyarette bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Thani ile Katar Başbakan ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Nasser Bin Khalifa Al Thani ile bir araya geldi.

Katar'ı ilk kez "başbakan" sıfatıyla ziyaret eden Davutoğlu, Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Nasser Bin Khalifa Al Thani tarafından karşılandı. Başbakan Davutoğlu kendisini karşılayan Katar heyeti ile de selamlaştıktan sonra Katar Başbakanı ile görüşmeye geçti. Davutoğlu daha sonra Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Thani ile de bir araya geldi. Görüşmelerde, bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

Başbakan ve Katar Emiri ile görüşme sonrası ise heyetler arası görüşmeye geçildi. Davutoğlu'na ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın eşlik ettiği aktarıldı. Heyetler arası görüşme sonunda, iki ülke ilişkilerini derinleştirme adına çeşitli anlaşmalar imzalandı.

Başbakan Davutoğlu'nun, ziyaret çerçevesinde Türkiye-Katar iş çevreleriyle de bir araya geleceği, Türk Birliği'ni ziyaret edeceği ve Katar Üniversitesi'nde bir konferans vereceği belirtildi.Cihan