Siyaset
Giriş Tarihi : 14-07-2021 12:40   Güncelleme : 14-07-2021 12:40

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ

CHP GENEL BAŞKANYARDIMCISI AHMET AKIN: - DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ - FETÖ’NÜN DARBE GİRİŞİMİNİ BİR KEZ DAHA LANETLİYORUM CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, FETÖ terör örgütünün darbe girişiminin başarısız olmasında en büyük ve en önemli etkenin Milletin demokrasiye sahip çıkma kararlılığını olduğunu söyledi. Ahmet Akın, “Devletimizi, milletimizi, demokrasimizi hedef alan alçaklığı bir kez daha lanetliyorum. Ne demokrasi uğruna can veren 251 şehidimizi unuturuz ne de FETÖ’nün devletin kılcal damarlarına girmesine izin verenleri” dedi.

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın 15 Temmuz dolayısıyla yayınladığı mesajında,  “Fetullahçı terör örgütünün kalkıştığı hain saldırı girişimi demokrasimize, demokrasiye inanan milletimize karşı yapılmıştır. Milletimizin demokrasiye sahip çıkma kararlılığı darbecileri püskürtmüş, terör örgütüne gereken cevabı vermiştir” değerlendirmesinde bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminin 5’inci yıldönümünde FETÖ terör örgütünün darbe girişiminin Milletin kararlılığıyla önlendiğini vurgulayan Ahmet Akın, şöyle devam etti:

“Millet iradesini, demokrasiyi hedef alan hainler, Millet iradesinin tecelli ettiği Gazi Meclis’i dahi bombalamaktan geri kalmamışlar, asker, polis ve vatandaşlarımızı şehit etmişlerdir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin asil ve kahraman askeri, Emniyet Teşkilatımızın asil ve kahraman polisleri canları pahasına terör örgütünü Milletimizle birlikte bu hainleri dize getirmiştir. Şehit düşen asker, polis ve vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize minnetlerimi sunuyorum. Devletimizi, milletimizi, demokrasimizi hedef alan alçaklığı bir kez daha lanetliyorum.”

AdminAdmin