Siyaset
Giriş Tarihi : 08-08-2020 21:26   Güncelleme : 08-08-2020 21:26
Abone ol

Deniz Baykal'dan Muharrem İnce Yorumu

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'dan, CHP'den ayrılıp parti kuracağı öne sürülen Muharrem İnce için yorum geldi.

Deniz Baykal'dan Muharrem İnce Yorumu

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu’na konuşan Baykal, CHP’yi ‘muhalefetin en güvenilir en toparlayıcı partisi’ olarak tanımladı.

Baykal, “Muhalefetin en güvenilir en toparlayıcı partisi CHP’dir. CHP’nin içinden bir kişinin dahi ayrılmasını maç seyreder gibi yapamam” ifadelerini kullandı.

Baykal, İnce’nin ayrılmasının kabul edilemez olduğunu, partiden ayrılmasına izin verilmemesi gerektiğini belirterek “Cumhuriyete inanan, demokrasiyi savunan CHP’liler bu ayrılığı hazmedemez. Bunun için de elimizden geleni yapmalıyız” diye konuştu.

CHP’li siyasetçi şöyle devam etti: “İnanıyorum ki, İnce’de sağduyusu, CHP sevgisi ve demokrasiye bağlılığı ile bu yanlıştan dönmek için yol açar. Bu faciayı önlemek zorundayız. Bundan sadece CHP değil Türkiye’de kazançlı çıkar. Çünkü kırılmaya tahammül edilemeyecek bir siyasi tablo içindeyiz.”

Baykal, “Son olarak şunu söyleyeyim; Tuzağa düşmeyelim, ayrışmayalım” dedi. CHP’li siyasetçi, konuyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşeceğini de sözlerine ekledi.