Siyaset
Giriş Tarihi : 07-04-2016 14:15   Güncelleme : 07-04-2016 14:15
Abone ol

Destici: Çok acil tedbirlerin alınıp devreye sokulması lazım

ANKARA - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, kişisel verilerin internete sızmasının endişe verici olduğunu kaydederek, acil önlemlerin alınıp devreye sokulması gerektiğini söyledi

Destici: Çok acil tedbirlerin alınıp devreye sokulması lazım
ANKARA - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, kişisel verilerin internete sızmasının endişe verici olduğunu kaydederek, acil önlemlerin alınıp devreye sokulması gerektiğini söyledi.

Partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin değerlendirmelere bulunan Destici, terörün finans kaynaklarının kesilmesi gerektiğini söyledi. Meclis'e gelen dokunulmazlık dosyalarının akıbetini soran Destici, "Dokunulmazlıklar meselesi ne oldu? Bunu gündeme Cumhurbaşkanı ve iktidar getiriyor, aylar geçiyor ama kaldırılmıyor. Kendi istedikleri bir kanuni düzenlemeyi bir günde yapabilen iktidar hala bu hainlerin dokunulmazlıklarını niye kaldırmıyor, bunun cevabını duymak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Kişisel verilerin internete sızması konusunu değerlendiren Destici, "Çok ciddi bir durumla karşı karşıyayız. Çok acil tedbirlerin alınıp devreye sokulması lazım. Gerekirse bütün vatandaşların kimlik numaralarının değiştirilmesi lazım, kimlik kartlarının yenilenmesi lazım. Yeni nesil güvenlik tedbirlerinin alınması lazım." diye konuştu.

"HANGİ VAKIF OLURSA OLSUN MÜSAMAHA GÖSTERİLMEMELİ"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözler ve devamındaki tartışmalara ilişkin Destici, "Toplumumuzun genel bir ahlak problemi var. Maalesef seviye iyice yerlerde. Halk arasında büyük bir yozlaşma, özellikle televizyonlardaki programlar bunun öncülüğünü yapıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin de bu seviyelerde birtakım tartışmaların yapılması ülkemiz ve milletimiz adına üzüntü verici. Hangi vakıf olursa olsun eğer bir taciz olayı vuku bulmuşsa hepimizin bu vakfın kimliğine bakmadan, oradaki öğretmenin düşüncesine bakmadan hepimizin buna karşı ortak bir tavır sergilemesi, asla müsamaha göstermemesi gerekir." açıklamasında bulundu.Cihan