Siyaset
Giriş Tarihi : 24-04-2016 16:32   Güncelleme : 24-04-2016 16:32
Abone ol

Destici: İslam dünyasının özgürleşmesi gerekiyor

ANKARA - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Müslümanlara terörist damgası vurduracak, İslam’a yönelik fobiler oluşmasına meydan verecek terör örgütleri çıkmışsa bunlara yol veren, besleyen ya da büyümesine gelişmesine göz yumanlar olduğunu söyledi

Destici: İslam dünyasının özgürleşmesi gerekiyor
ANKARA - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Müslümanlara terörist damgası vurduracak, İslam’a yönelik fobiler oluşmasına meydan verecek terör örgütleri çıkmışsa bunlara yol veren, besleyen ya da büyümesine gelişmesine göz yumanlar olduğunu söyledi. Destici, bu kişilerin Emperyalist küresel güçlerin taşeronu ve iş birlikçisi olan İslam devletlerinin başındaki yöneticiler olduğunu kaydetti.

Ankara’daki TES-İŞ konferans salonunda gerçekleştirilen ‘Genişletilmiş İl Başkanları’ toplantısında konuşan Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısındaki İslam dünyasının önünde 'mezhepçilik, etnik kökencilik ve terör' gibi sorunlar olduğuna yönelik sözlerine işaret etti. Destici, “Onun için esas mesele İslam dünyasının başında bulunan bazı yöneticilerdir. İslam dünyasının özgürleşmesi gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanı'nın orada yaptığı konuşma orada kalmadı. Bu Cuma bütün cami hutbelerinde bu okundu. Daha aydınlatıcı, daha kapsayıcı, daha kuşatıcı ve bu Anadolu’nun mayasına uygun olarak anlatılması ve ifade edilmesi gerekir.” dedi.

Destici, dünyanın ve İslam dünyasının temel problemleri bulunduğuna işaret ederek, "Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, ülkemizin temel problemlerini ne yapacağız? Ülkemizin de 5 tane ana problemi var. Terör, adalet, ahlak, demokratikleşme ve ekonomi yani işsizlik. Bu problemler Türk milletinin omzunda ve sırtında.” şeklinde konuştu.
Cihan [gallery ids="44754,44755"]