Siyaset
Giriş Tarihi : 28-04-2016 15:00   Güncelleme : 28-04-2016 15:00
Abone ol

Destici: Laiklik maddesinin Anayasa'da bu haliyle kalması kabul edilebilir değil

ANKARA - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, laiklik tartışmalarını değerlendirerek, “Laiklik maddesinin Anayasa'da bu haliyle kalması bizim tarafımızdan kabul edilebilir değildir

Destici: Laiklik maddesinin Anayasa'da bu haliyle kalması kabul edilebilir değil
ANKARA - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, laiklik tartışmalarını değerlendirerek, “Laiklik maddesinin Anayasa'da bu haliyle kalması bizim tarafımızdan kabul edilebilir değildir. Mutlaka değiştirilmesi lazım.” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi. Destici, şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileyerek sözlerine başladı. BBP lideri, Bursa’da gerçekleşen saldırıyı lanetleyerek, faillerinin bir an önce bulunarak cezalandırılmasını istedi.

Konuşmasında laiklik tartışmalarına değinen Destici, “Laiklik maddesinin Anayasa'da bu haliyle kalması bizim tarafımızdan kabul edilebilir değildir. Mutlaka değiştirilmesi lazım. Kaldırsan ne olacak, Almanya, Hollanda anayasasında laiklik mi var? Ama oralarda din, vicdan ve inanç özgürlüğü var. Önemli olan zihniyet.” şeklinde konuştu.

Kilis’e heyet gönderdiklerini kaydeden Destici, “Kilislilerin neredeyse 3’te biri Kilis’i terk etmiş can güvenliği olmadığı için. İnsanlar evlerinden çıkamıyor, alışveriş bitme noktasına gelmiş. Kilislileri en fazla etkileyen sahipsiz bırakıldıkları düşüncesine kapılmış olmaları. Sanki Kilis Türkiye’nin bir vilayeti değil.” açıklamasında bulundu. Cihan [gallery ids="46936,46940"]