Siyaset
Giriş Tarihi : 24-06-2016 09:31   Güncelleme : 24-06-2016 09:46
Abone ol

Destici: Önce Kandil'i yok edeceksiniz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Terörle mücadele ettiğinizi samimi bir şekilde millete göstermek istiyorsanız yapacağınız birkaç iş var. Önce Kandil'i yok edeceksiniz" dedi.

Destici: Önce Kandil'i yok edeceksiniz
Destici, partisinin Ankara İl Başkanlığınca Estergon Türk Kültür Merkezi'nde düzenlenen iftarda, parti yetkilileri, gazete, televizyon ve haber ajanslarının Ankara temsilcileri ve çok sayıda davetli ile bir araya geldi.
İftarın ardından gündemdeki konularla ilgili bir değerlendirme yapan BBP lideri, Türkiye'nin 30 yıldan beri silahlı terör örgütü PKK ile mücadele ettiğini hatırlattı.
Terörle mücadelenin kararlı bir şekilde yapılması halinde kısa sürede sonuç alınacağını belirten Destici, terörle mücadelede etkili sonuçların alınması için yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:

"Terörle mücadele ettiğinizi samimi bir şekilde millete göstermek istiyorsanız yapacağınız birkaç iş var. Önce Kandil'i yok edeceksiniz. Suriye'nin kuzeyinde kurulan PYD'nin ortadan kaldırılması gerekiyor. PKK'ya verilen dış desteğin kesilmesini sağlamalısınız. Ne ABD'ye ne İsrail'e ne Batı'ya ne de Rusya'ya ödeyeceğimiz bir bedel var. Biz bu ülkelerin toprak bütünlüğüne zarar verecek bir girişimin içinde olmadık. Buna rağmen devletimizin bütünlüğünü tehdit eden, milletimize gözyaşı döktüren bir örgüte hiç kimse destek veremez."

"İSLAM COĞRAFYASINDA OLUK OLUK KAN AKITILIYOR"

Destici, Ramazan'a rağmen İslam coğrafyasının birçok ülkesinde kan ve gözyaşının hakim olduğunu belirterek, "Ramazan'da sevincin yanı sıra hüznü de yaşıyoruz. Bu güzel günlere rağmen İslam coğrafyasında oluk oluk kan akıtılıyor" dedi.

Genel Başkan Destici, sözlerine şöyle devam etti:

"Emperyalist güçler, İslam devletlerinin başında bulunan devlet başkanları ile adının önüne İslam koyan terör örgütlerinin eliyle bu cinayetleri işliyorlar. Emperyalist güçler İslam topraklarını parçalayarak yeni bir dünya arayışında. Bu kadar acıya, büyük oyunlara, kana göz yaşına rağmen İslam dünyası uyanıp ayağa kalkamıyor, birliğini gerçekleştiremiyor."
Cihan CİHAN