Gündem
Giriş Tarihi : 07-03-2016 17:45   Güncelleme : 07-03-2016 17:45
Abone ol

Destici’den ‘Kadınlar Günü’ mesajı

ANKARA - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, kadınlara sadece 8 Mart’ta değil, yılın her günü gereken değerin verilmesi gerektiğini söyledi

Destici’den ‘Kadınlar Günü’ mesajı
ANKARA - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, kadınlara sadece 8 Mart’ta değil, yılın her günü gereken değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

‘Erkeklerin kadınlar üzerinde hakları olduğu gibi, kadınların da erkekler üzerinde hakları vardır’ ayetini hatırlatan Destici, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) da kadınların hak ve hukukunu gözetmeye davet ettiğini ve bu konuda, "Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkunuz! Zira siz onları Allah’ın bir emaneti olarak aldınız" dediğini hatırlattı.

“EKONOMİK VE SOSYAL BUNALIMLAR”

Kadına uygulanan şiddetin özellikle son yıllarda ciddi artış gösterdiğini belirten Destici, “Ekonomik ve sosyal bunalımlar, işsizlik, geçim sıkıntısı, köyden kente göçler, aile nüfusu, eğitimsizlik, gibi temel problemlerin aile içi şiddeti ve özellikle de kadına yönelik şiddeti tetikleyen olumsuz etkenler olmakla birlikte her gün artan bu problemlere daha kalıcı ve somut adımlar atılmalı. Bu adımlar yasa ile güçlendirilerek kalıcı ve uygulanabilir hale getirilmelidir. Eş, patron, sapık vb. kişilerin hem fiziki, hem de sapıkça taciz ve saldırılarını şiddete maruz kalan kadınlarımızın aynı zamanda dönem dönem iktidarlar eliyle, devlet şiddetiyle de karşı karşıya kalıyor” diye konuştu.

“KINIYOR VE AYIPLIYORUM”

Destici, 28 Şubat'ta kadınlara yapılan zulümlerin, diğer hak arayan kadınlara şiddet olarak döndüğünü hatırlatarak, "Özellikle hak arama eylem ve protestolarında kadına uygulanan şiddeti kınıyoruz, ayıplıyoruz. Bu tür uygulamalara derhal son verilmesini istiyoruz." dedi.
Cihan [gallery ids="23230,23231"]