Gündem
Giriş Tarihi : 24-05-2016 17:31   Güncelleme : 24-05-2016 18:06
Abone ol

Devlet Bahçeli Kurultay için tarih verdi

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi'nin, MHP'de olağanüstü kongre kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararını oy birliğiyle onaylamasının ardından MHP Genel Merkezi açıklama yaptı. Açıklamanın ardından basın mensuplarının karşısına geçen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bahçeli'nin kurultay kararını aldığını açıkladı. Böylece MHP, tüzük değil seçimli kurultay yapacak...

Devlet Bahçeli Kurultay için tarih verdi

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi'nin Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin MHP'de olağanüstü kongre toplanmasına ilişkin kararını oy birliği ile onamasının ardından gözler MHP Genel Merkezi'ne çevrilmişti. 

Konu ile ilgili olarak basın toplantısı düzenleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP'nin Yargıtay'ın almış olduğu karara saygılı olduğunu ifade etti. Yalçın, "MHP'nin olağanüstü kongreyle gitmesiyle ilgili karar onaylanmıştır. Baştan beri ifade ettiğimiz gibi MHP yargı kararlarına saygılıdır. Aynen Yargıtay'ın vermiş olduğu bu kararı da saygıyla karşıladığımızı ifade etmek isterim. Bu karar sonrasında tüzüğümüzün 63. maddesinin Genel Başkanımıza verdiği yetkiye dayanarak, Sayın Genel Başkanımız bir karar almak suretiyle, 26 Haziran veya 30 Temmuz tarihinde, MHP'yi olağanüstü ama seçimli kurultaya götürme kararı almıştır. Sayın Genel Başkanımız bu kararı öncelikli olarak başkanlık divanına ve MYK'ya taşımak suretiyle kendi teklifinin bu organlardan geçmesini talep edecektir. Ankara Arena'da kongre yapılmak üzere salon kiralanmıştır." dedi.

Bu arada Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kurultayda aday olacağı öğrenildi.