Siyaset
Giriş Tarihi : 30-03-2022 09:46   Güncelleme : 30-03-2022 14:18

Devlet zirvesine AKP'li genç üye gitmesine CHP'den sert tepki

AKP’nin Kadın Kolları üyesi Zehranur Yılmaz da AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkmenistan’a yaptığı Özbekistan ziyaretine katıldı. CHP Gençlik Kolları Genel Saymanı Mustafa Erdi Çakır da duruma tepki gösterdi.

Devlet zirvesine AKP'li genç üye gitmesine CHP'den sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Rusya ve Ukrayna heyetiyle yaptığı görüşmenin ardından Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’i ziyaret etmek için Taşkent’e gitti. Erdoğan’ın Taşkent ziyaretinde bakanların yanında AKP Gençlik Kolları üyesi Zehranur Yılmaz da vardı. Zehranur Yılmaz kendisine ait Twtter hesabında “ Sayın Cumhurbaşkanımızın birtakım temaslarda bulunmak üzere Özbekistan’a gerçekleştireceği diplomatik ziyarette bizler de yer alıyoruz.  Gerçekleştirdiği her temasta biz gençlere tarihe tanıklık etme şansı verdiği için Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederiz.” açıklaması yaptı.

CHP’DEN SERT TEPKİ
Sosyal medya da tartışmalara konu olan olay hakkında CHP Gençlik Kolları Genel Saymanı Mustafa Erdi Çakır kendisine ait resmi sosyal medya hesabından Zehranur Yılmaz’a tepki göstererek “ Hiç merak etmeyin AKP Gençlik Kolları yöneticisi Zehranur Hanım, biz de tarihe şahidiz. Milletin vergileriyle gittiğiniz yurtdışı ziyaretlerinin, gençlerin hakkını çalarak edindiğiniz lüks yaşamların farkındayız. Sizin gibi haram yiyenleri tarih yargılayacak. Hiç merak etmeyin!” dedi.

“AKP’NİN GENÇLİK KOLLARI LÜKSÜN SEFASINI SÜRÜYOR”
CHP Gençlik Kolları Genel Saymanı Mustafa Erdi Çakır  TELE1’e yaptığı açıklamada yaşananlara yeniden isyan ederek “Bugün Türkiye’de birçok arkadaşımız öncelikle KPSS belasıyla, sonrasında kapı kapı dolaşıp iş bulamamazlıkla, sonrasında KYK borçlarıyla yaşam mücadelesi verirken, AKP’nin gençlik kolları yurt dışında bu şatafatın bu lüksün bu bencilliği içerisinde sefa sürüyor. “

“BİZİM VERMİŞ OLDUĞUMUZ VERGİLERLE”
“Türkiye’de bugün birçok genç arkadaşımız yurt dışını hayal dahi edemiyor. Aslında hayal edenler de dönmemek üzere gitmek isteyenler. Bugün yurt dışında gitmek isteyen bir genç arkadaşımız bugünkü ekonomik şartlarda tatil yapması dahi olanaksız hale gelmişken AKP’nin geldiği noktada sadece gençlik kolları üyesi olduklarından dolayı bu arkadaşlarımız gidip gezebiliyorlar ve neyle yapıyorlar bunu. Tamamıyla bizim vermiş olduğumuz vergilerle. Türkiye’de yurt dışı diyince artık gençler Türkiye’de yaşamayıp orada hayallerini gerçekleştirmeyi düşünürken bu manzara AKP’nin çokça üzerinde durması geren bir durum. ” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin