Siyaset
Giriş Tarihi : 18-10-2016 17:09   Güncelleme : 18-10-2016 17:09
Abone ol

Didem Engin: ''Siz Anıtkabir'e giden yolları kapatmaya çalıştıkça, biz halkımızla o engelleri yıkarız''

TBMM Genel Kurulu'nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Ankara Valiliği tarafından alınan gösteri ve yürüyüş yasağını eleştirerek "AK ŞOV'ların yapılacağı köprü ve tünel açılışlarında güvenlik sorunu olmuyor ama ulusal bayramlarımızın kutlanması ve Ulu Önderimizin Atamızın anması söz konusu olunca, güvenlik sorunları ortaya çıkıyor" dedi.

Didem Engin: ''Siz Anıtkabir'e giden yolları kapatmaya çalıştıkça, biz halkımızla o engelleri yıkarız''

Ankara Valiliği tarafından güvenlik gerekçesi ile dün alınan her türlü yürüyüş ve mitingin 30 Kasım'a kadar yasaklandığını duyurulması üzerine TBMM Genel Kurulu'nda konuyu gündeme getiren Didem Engin, "Ne ilginç ve ne acıdır ki AK ŞOV'ların yapılacağı köprü, tünel açılışlarında güvenlik sorunu olmuyor ama ulusal bayramlarımızın kutlanması ve Ulu Önderimizin Atamızın anması söz konusu olunca, güvenlik sorunları ortaya çıkıyor" diyerek Hükümet'in tutumunu eleştirdi. 
AKP'nin yasakçı zihniyetinin her ulusal bayram yaklaştıkça benzer mazeretlerden medet umduğunu belirten Didem Engin, "AKP ulusal bayramlarımızı, Cumhuriyet'imizi, Atatürk'ü unutturma çabasına girişiyor" dedi. 

Valiliğin aldığı yasak kararını sert şekilde eleştiren Didem Engin, halkımızın Cumhuriyet'e ve Atatürk'e olan bağlılığına da değindi ve "Unutmayınız ki siz 29 Ekim yürüyüşünü engellemeye çalıştıkça biz Cumhuriyet Bayramımızı daha büyük coşkuyla kutlarız. Siz Anıtkabir'e giden yolları kapatmaya çalıştıkça, biz halkımızla birlikte o engelleri yıkarız, ezeriz, geçeriz, Atamıza daha sıkı sarılırız. Bu böyle biline!" diyerek konuşmasını tamamladı.