Gündem
Giriş Tarihi : 15-04-2016 14:25   Güncelleme : 15-04-2016 14:25
Abone ol

DİSK: Valiyle görüşmeden sonuç alamazsak Başbakanla görüşeceğiz

İSTANBUL - DİSK Başkanı Kani Beko, 1 Mayıs kutlamalarını Taksim Meydanı’nda kutlamak için İstanbul Valisi’yle görüşmek istediklerini, sonuç alamadıkları taktirde İçişleri Bakanı ve Başbakan’la da görüşebileceklerini söyledi

DİSK: Valiyle görüşmeden sonuç alamazsak Başbakanla görüşeceğiz
İSTANBUL - DİSK Başkanı Kani Beko, 1 Mayıs kutlamalarını Taksim Meydanı’nda kutlamak için İstanbul Valisi’yle görüşmek istediklerini, sonuç alamadıkları taktirde İçişleri Bakanı ve Başbakan’la da görüşebileceklerini söyledi.

Kani Beko, Şişli’de bulunan DİSK Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. 1 Mayıs'ı Taksim Meydanı’nda kutlamak istediklerini söyleyen Beko, “Bugün burada 1 Mayıs 2016 kutlamaları kapsamında başta İstanbul Taksim olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında alanlarda olacağımızı ilan ediyoruz. Hükümetten ve idareden beklentimiz, 1 Mayıs’ın coşkuyla kutlanabilmesi için Taksim Meydanı’nı hazırlamasıdır. Bu konuda girişimler, önümüzdeki günlerde yapılacaktır. Yine önümüzdeki günlerde 1 Mayıs’ın birlik, mücadele ve dayanışma ruhuna inanan dost kurumlarla ve siyasi partilerle bir araya gelinecek bu süreç beraber ortak akılla, ortak emekle örgütlenecektir.” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’le bu konuyu görüşmek için randevu talep edeceklerini belirten Beko, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu basın toplantısından sonra önce tabi İstanbul Valisi’yle ilgili bir müracaatta bulunacağız. Eğer randevu verirse kendisiyle en kısa zamanda 1 Mayıs’la ilgili görüşmelerimizi başlatacağız. İstanbul Valisi’yle ilgili bir randevu talebimiz olacak. Onunla tabi görüşeceğiz. Eğer o görüşmelerden bir sonuç alamazsak içişleri ve Başbakan’la da bunları görüşeceğiz. Sonra da DİSK, KESK, TMMOB, TTB, demokratik kitle örgütleri, siyasi partilerle tekrar ortak birlikte bir değerlendirme yapacağız. Yani ne yapacaksak ortak birlikte yapacağız.”

Cihan [gallery ids="41234,41235,41236"]