Gündem
Giriş Tarihi : 17-09-2020 10:57   Güncelleme : 17-09-2020 10:57
Abone ol

Dr. Canan Kaftancıoğlu’ndan Türk Tabipler Birliği’ne Destek Mesajı

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, sosyal medyada karalama kampanyasına maruz kalan Türk Tabipler Birliği’ne kişisel twitter hesabı üzerinden yayınladığı mesajla destek verdi.

Dr. Canan Kaftancıoğlu’ndan Türk Tabipler Birliği’ne Destek Mesajı

Türk Tabipler Birliği, geçtiğimiz günlerde pandemi sürecinde yoğun bir mesai harcayan sağlık çalışanlarının hakkını savunmak amacıyla “Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz” adlı bir kampanya başlatmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün yaptığı açıklamayla Türk Tabipler Birligi’ni hedef aldı. “Türk Tabipler Birliği korona kadar tehlikelidir. Derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” diyen Bahçeli’ye sosyal medyadan tepki yağdı ve Türk Tabipler Birliği’ne destek amacıyla oluşturulan İyikiTTBvar etiketiyle kısa sürede çok sayıda paylaşım yapıldı.

TTB’ye destek verenler arasında CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu da vardı. TTB üyesi olan Kaftancıoğlu, kişisel Twitter hesabı üzerinden TTB’nin mensubu olmaktan gurur duyduğunu belirterek “Güven veren, iyi ve onurlu hekimlikten asla şaşmayan, salgında ve daima vatandaşı doğru bilgilendiren, bilimi halk için kullanan, tüm sağlık emekçilerinin yanında olan meslek örgütüm olmasından onur duyduğum Türk Tabipleri Birliği’m #İyikiTTBvar” dedi.