Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 15-03-2019 13:52   Güncelleme : 15-03-2019 13:52
Abone ol

Edirne Belediyesi Kent Ormanı'na Yeni Otopark

Vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alan Edirne Belediye Başkan Recep Gürkan’ın talimatıyla Edirne Belediyesi Kent Ormanı’ndaki otopark alanları genişletiliyor. Yeni yapılan otoparkla birlikte Edirne Belediyesi Kent Ormanı 600 araçlık otoparka sahip olacak.

Edirne Belediyesi Kent Ormanı'na Yeni Otopark

3 Mart 2016 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca Edirne Belediyesi’ne tahsis edilen ve 250 dönümlük bir alanda yer alan İzzet Arseven Kent Ormanı ve Mesire yerinin Belediye tarafından Edirne Halkı’nın nefes alacağı, yürüyüşler yapacağı bir kent parkı haline getirilmesi için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Özellikle hafta sonu piknik yapmak ve doğa yürüyüşünde bulunmak; Edirne Belediyesi Kent Ormanı Kahvaltı Salonu’nda sabah kahvaltısı yapmak isteyen vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine Başkan Gürkan’ın talimatıyla mevcut otoparkın dışında yeni bir otopark yapılması için çalışmalar başlatıldı.  

                Kent Ormanı’nın girişine yapılacak 200 araçlık yeni alanla birlikte mevcut otopark alanı 600 araçlık kapasiteye çıkarılacak.

                Edirne Belediyesi Kent Ormanı’nın kentin akciğerleri olduğunu belirten Başkan Gürkan, “3 Mart 2016 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ait olan İzzet Arseven Kent Ormanı ve Mesire yerini 29 yıllığına Edirne Belediyesi’ne tahsis ettirdik. Vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Yürüyüş yolları, kahvaltı salonu, çocuk oyun grupları ve piknik alanları ile özellikle hafta sonu vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Edirne Belediyesi Kent Ormanı’nda bulunan mevcut otoparkın yetersiz kalması üzerine çalışmalarımıza başladık. Mevcut 400 araçlık otoparkımıza 200 araçlık bir alan daha kazandırıyoruz. Vatandaşlarımızın otopark sorunu yaşamaması için başlattığımız bu çalışma sonucunda yeni otoparkımız bu hafta sonu hizmet vermeye başlayacak. Edirne’mize hayırlı olsun” dedi.