Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 12-07-2017 12:01   Güncelleme : 12-07-2017 12:01
Abone ol

Edirne'de İlyas Yalçıntaş rüzgarı

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin ikinci gününde ünlü sanatçı İlyas Yalçıntaş sahne aldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan sesi ve ezgileriyle gönüllerde taht kuran İlyas Yalçıntaş’a tüm Edirneliler adına çiçek takdim etti. Kırkpınar Konserleri, Edirne’nin Havsa İlçesi’nde de gerçekleştirildi

Edirne'de İlyas Yalçıntaş rüzgarı

‘İncir’ şarkısıyla gönüllere taht kuran İlyas Yalçıntaş, 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Edirnelilerin konuğu oldu.  İlyas Yalçıntaş, Sarayiçi’nde kendisini dinlemeye gelen yüzlerce kişiye muhteşem bir konser verdi. Şarkılarını Edirneliler ile birlikte seslendiren Yalçıntaş, Edirne’yi ve Edirnelileri çok sevdiği ve Edirne’nin muhteşem bir dinleyici kitlesine sahip olduğunu söyledi.

                Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Kırkpınar’a verdiği destekten dolayı İlyas Yalçıntaş’a teşekkür etti. Gürkan’ın ‘İncir’ şarkısını çok beğendiğini ifade etmesi üzerine Edirneliler hep bir ağızdan ‘İncir’ şarkısını seslendirdi. 

                Gürkan, “İlyas Yalçıntaş şarkıları, yüreğinden gelen ezgileri, sesi, beyefendiliği, centilmenliği, kibarlığı, hoşgörüsü ile bizleri fethetti. Bizi zaten şarkılarıyla fethetmişti ama beyefendiliği de daha çok fethetti. Kendisine hepinizin adına Kırkpınar’ımızın plaketini ve tabi Edirne’mizin genç kızları adına, Edirne’nin gençleri, Atatürk’ün evlatları adına da çiçek takdim ediyorum” dedi.

                656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Edirne’nin Havsa İlçesi’nde konser düzenlendi. Faruk Demir ve Derya Uluğ, Havsalılara muhteşem bir akşam yaşattı. Konseri Edirne Belediye Recep Gürkan, CHP Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan ile Okan Gaytancıoğlu, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı da dinledi.

                Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin katkılarından dolayı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a çiçek takdim etti.