Siyaset
Giriş Tarihi : 24-09-2018 10:45   Güncelleme : 24-09-2018 10:45

'Ekonomik Kriz Saray'ı Teğet Geçti'

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Gökçeada Olağanüstü İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, “Gelinen noktada Tek Adam Diktasının neden olduğu ekonomik krizi yaşamaktayız” diye konuştu.

'Ekonomik Kriz Saray'ı Teğet Geçti'

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Gökçeada Olağanüstü İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, “Gelinen noktada Tek Adam Diktasının neden olduğu ekonomik krizi yaşamaktayız” diye konuştu.

 

CHP’li Ceylan, Gökçeada Olağanüstü İlçe Kongresine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, iktidarı eleştiren Ceylan, “16 yıllık yağma ve talan döneminin sonunda kamunun ekonomik karşılık ifade eden neyi var neyi yoksa özel sektöre peşkeş çekilmiştir”  diye konuştu. Hükümetin açıkladığı Yeni Ekonomik Programı ağır bir dille eleştiren CHP’li Ceylan, “AKP genel başkanı milletin parasıyla Sarayda kilosu 80 liralık badem unu tükettiği için kriz Saray’daki tek adamı teğet geçmiş olabilir. Milletin haliyle dertlenmeyen AKP genel başkanının Damat Ekonomisinin yarattığı krizin çiftçinin, işçinin, emeklinin, çalışanın Pazar ve market alışverişine çıktığında filesini nasıl deldiğini göremez” dedi.

 

Partililere yaptığı konuşmada, CHP’nin krize karşı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu çözümleri sıralayan Çanakkale Milletvekili Ceylan, “Ekonomik krize karşı alınacak tedbirlerin başında Liyakat olmalıdır. Damadı maliyeden sorumlu bakan yaparak, bir ülkenin ekonomisini düze çıkaramazsınız” diye konuştu. Merkez Bankası’nın bağımsızlığının sağlanması gerektiğini ifade eden Ceylan, iktidarın Merkez Bankası’na yönelik uyguladığı baskı ile reel rakamlardan uzaklaşıldığını söyledi. Ceylan, alınan borçların tamamının betona yatırıldığını belirterek, demokratik bir yönetim sağlanmadan ekonominin de düzelmesinin mümkün olmadığını kaydetti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ekonomik çözüm listesini sıralayan Ceylan, hukuk ve adaletin de en kısa sürede tesis edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Ceylan partililere yaptığı konuşmada, Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimlerin çok önemli bir dönemeç olduğunu belirterek, elele verilerek yapılacak bir çalışma ile Gökçeada’da seçimin CHP tarafından kazanılmasının mümkün olduğunu söyledi.

 

Ceylan Olağanüstü ilçe kongresinin ardından, Kent Müzesini gezdi. Ardından Gökçeadalıları ve esnafı ziyaret eden Ceylan, burada halkın sıkıntılarını dinledi.

 

 

 

AdminAdmin