Siyaset
Giriş Tarihi : 14-07-2016 16:57   Güncelleme : 14-07-2016 16:57
Abone ol

''EKPSS'ye giren engelliler kuraya tabi olmadan devlet memuru yapılsın''

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, EKPSS’yi kazanan ve memur olma şartlarını taşıyan bütün engellerin kamuda istihdam edilmesini istedi.

''EKPSS'ye giren engelliler kuraya tabi olmadan devlet memuru yapılsın''

Türkiye’de engellilerin yaşamlarının zaten zor olduğunu hatırlatan Altaca Kayışoğlu, “Hem engelli vatandaşlarımızın hem de aileleri için devlet; kamuda istihdam konusunda kuraya gitmeden, hiçbirini ayırmadan gerekli koşulları taşıyanları işe almalıdır” sözleriyle atama bekleyen engellilerin durumunu Meclis’e taşıdı.

EKPSS sonuçlarına göre kamuda memur atamalarıyla ilgili başvuruların başladığını hatırlatan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Büyük umutlarla EKPSS’ye girip başarılı olan engelliler ve aileleri büyük bir umut içinde atamaların yapılmasını bekliyorlar.

Ancak, başvurular dolayısıyla büyük bir heyecan yaşayan engelli vatandaşlarımız aynı zamanda kaygı da duyuyorlar.

Maalesef kamuda işe yerleştirmelerde yaşanan kimi uygulamalar dolayısıyla bir güvensizlik ortamının oluştuğu düşünüldüğünde, hayat karşısında zaten mağdur olan engellilerimizi daha fazla mağdur etmemek için sınavı kazananların hepsinin işe yerleştirilmesi bir gereklilik olarak durmaktadır.

Gerekli koşulları taşıyan EKPSS’yi kazanmış bütün engeliler kamuda istihdam edilmeli,  bu yönde düzenlemeler ivedilikle yapılmalıdır.

Engellimize sahip çıkmanın en iyi yolu, mağduru daha da mağdur etmek değil, engellerini aşmada onlara destek olmaktır.

Bunun yolu da kazandıkları sınava yeni bir sınav eklemeden hepsinin işe yerleştirilmesidir